09:31:00

Oddychaj... idą święta!


Życie zaczyna się oddechem i kończy również tym ostatnim naszym tchnieniem.

A teraz oddychajmy spokojnie, ciesząc się, że przeżyliśmy kolejny rok i oczekujemy kolejnych Świąt. Nie przejmując się niczym specjalnie, oddychając ze spokojem, przemyśleniem odzyskujmy równowagę między naszym ciałem i umysłem. A ta równowaga jest nam bardzo, bardzo potrzebna... szczególnie wtedy gdy nie jesteśmy ptakami latającymi sobie wysoko i nie martwiącymi się jakąś bliżej nieokreśloną przyszłością, a szczególnie nie interesujący się tym, czy ich współbracia myślą o jakiś prezentach dla nich, bo w końcu idą Święta. Nie odczuwają żadnego niepokoju, zupełnie jak kwiaty w Twoim ogrodzie. To jest dopiero cudowne Królestwo, w którym nie ma gonitwy ani choroby z powodu niezadowolenia, że czegoś nie udało się w porę załatwić.

Niezadowolenie – źródło frustracji, złości, niezaspokojonej ambicji doprowadzającej do chciwości i zazdrości – w ogóle w świecie ptaków nie istnieje.
Jest tylko lot i oddech równomierny, czasem przyśpieszony, ale ogólnie stymulujący rozważnie życie lecącego ptaka.
Słodko – gorzkie piękno życia można docenić jedynie oddychając, a nie dławiąc się zadyszką z zagonienia, wyczerpania, bo nie potrafimy spojrzeć na ludzi i rzeczy takie jakie są naprawdę – tylko kurczowo trzymamy się tej otaczającej rzeczywistości, tradycji, układów... jesteśmy zaprogramowani, zunifikowani codziennością powtarzaną niezmiennie... uczepieni tych narzuconych kanonów – z jednej strony odczuwamy przyjemność, z drugiej mamy zmartwienie... odczuwamy napięcie i brak pewności..................... w  sumie pojmujemy wszystko jak koszmar i znów brakuje nam oddechu.

Zdajesz sobie sprawę (niezależnie od tego ile masz lat), że funkcjonujesz jak ten cały świat przeróżnych wymagań, narzucających cele, które niekoniecznie są Twoimi.
Ale Ty chcesz być szczęśliwy, ale czy koniecznie z budowaniem piramidy pieniędzy, władzy, sukcesu, akceptacji  ogólnej, tylko dobrej opinii innych? Zatrzymaj się na chwilę, weź oddech... wykorzystaj swoją magiczną broń – świadomość własną – i zamiast reagować na to co dzieje się wokół Ciebie – weź drugi oddech i naucz się odpowiadać, podpowiadać, samemu urzeczywistniać swoje cele bez zewnętrznego narzucania woli.

Ta wnikliwość odbierania siebie pozwoli nam na odrzucenie desperackiej myśli, że o wszystko w życiu walczymy... zaiste po to by być szczęśliwymi. Samo słowo "walka" w naszym umyśle już tworzy zagrożenie, a my chcemy być tylko wolni i szczęśliwi jak te ptaki na niebie – niemające przemyśleń o przyszłości, żadnych uwarunkowań poczucia bezpieczeństwa. 

Zresztą z poczuciem bezpieczeństwa to jest tak, że jeden z nas czuje się bezpiecznie nie mając specjalnie (znaczy "niespecjalnie" mając dużo 😉) pieniędzy, a drugi będzie bardzo niepewny choć jego słupek w banku będzie nad wyraz wysoki. Wszystko jest względne, oprócz oddychania, którego nie możemy zaniedbać 😊

Oddychanie to jest sekret życia... uważne oddychanie to sekret szczęśliwego życia.
Poświęć czas na oddychanie, branie oddechu... czyń to świadomie czując jak życie płynie w Tobie i odkrywasz, że możesz się śmiać, mniej denerwować, a Twoja wyobraźnia, zachwyt nad życiem daje Ci pełnię szczęścia 😊😊

Święta mają być tym oddechem. Podejdź do nich z ciepłym uśmiechem, a nie gorzką krytyką siebie uwarunkowaną krytyką innych i czasem, że jeszcze... jeszcze... jeszcze to, żeby.. .jeszcze ten...jeszcze tamten... czy jeszcze tamta..... Przyzwyczajenia, powtarzalności nie są naszym przeznaczeniem... możemy to zmienić.

Wziąć kolejny oddech, powtórzyć kilka razy i stąpając mocno po ziemi – postanowić – ja to zmieniam... zmieniam na korzyść dla Siebie i wszystkich, których kocham. Te Święta będą na luzie, na prawdzie oparte i na oddechu... bez przyśpieszania, bez zadławiania.... Wszakże po nich też jest dalsze życie i dlatego nie możemy wykorzystać, wręcz zniszczyć całej energii na ten krótki moment jakim są Święta.

Nawet jeśli w pewien sposób zmuszona będziesz musiała spędzić te Święta z ludźmi, którzy są dla Ciebie przypomnieniem zniewolenia, tyranii negatywnych emocji, to wyłuskaj z siebie wrażliwość, współczucie, opanowanie – dopuść ich do Siebie (choć to trudne dla Twojego serca).
Nie ma nic ważniejszego w tych Świętach jak dopuszczenie przebaczenia. 
Zatrzymaj się znowu, weź oddech i pomyśl jaką wdzięczność winna jesteś Światu, że właśnie taka jesteś: prawdziwa, bez tłumiącego i ogłupiającego działania cudzych idei i nie wymuszonych działań Twoich.

Moje: Starej kobiety życzenia dla Was wszystkich.
Tych co czytają i nie czytają, komentują i nie komentują, krytykują i chwalą – dla Wszystkich.
Niech te Święta dadzą Wam chwilę na przemyślenie, że ludzie nie dzielą się na dobrych i złych; grzeszników i świętych. Ludzie dzielą się na świadomych i nieświadomych tego co czynią. Dojście do tej prawdy pozwoli Wam nie czynić różnic między nimi, bo kwiaty pachną tak samo dla wszystkich i ptaki nie ograniczają dla nikogo swego śpiewu.
Tylko w ten sposób możemy okazać swoją zdolność do miłości i wdzięczność do życia.
A z takimi umiejętnościami 😉 łatwiej się żyje!!!
92 komentarze:

 1. Madre slowa. Zycze Tobie i bliskim radosnych i spokojnych Swiat.
  Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wdzięcznie dziękuję i pełnego spokoju następnego Roku:-)))Ściskam mocno:-))

   Usuń
 2. Jak zwykle mądry tekst do przemyślenia. Stylizacja bardzo mi się podoba bo to moje kolory. Radosnych Świąt w gronie najbliższych i przyjaciół. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie dziękuję i wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku:-)) Buziaki":-))

   Usuń
 3. Jak zawsze pięknie napisane i piękne życzenia! Ja sobie daję na luz przed światami i idę dzisiaj do kina ;) Świetna stylizacja :) Życzę Wesołych Świąt i dalej tak samo uśmiechniętej twarzy w Nowym Roku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie dziękuję i z całego serca życzę wszystkiego Najcudowniejszego w zbliżającym się Nowym Roku:-))

   Usuń
 4. Dorotko, a ja Tobie życzę, byś zawsze pozostała taka, jaka jesteś. A sobie, bym mogła czytać jeszcze wiele, wiele Twoich niezwykłych i budujących przemyśleń.
  W Poznaniu jeszcze nigdy nie byłam, więc wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Małgosiu Kochana z wielką wdzięcznością i radością dziękuję Ci za jak zwykle dobre słowa i ściskam z całej siły:-)) Zapraszam Cię do Poznania z wielką nadzieją, że kiedyś przyjedziesz zobaczyć to naprawdę piękne miasto:-)) Całuję serdecznie i wszystkiego co dobre, piękne i pachnące w Nowym Roku:-))

   Usuń
 5. Wyglądasz prześlicznie i bardzo świątecznie:)))Pozdrawiam i pięknych świąt życzę:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ogromnie za dobre słowa i życzę samych uśmiechniętych dni w Nowym Roku:-))

   Usuń
 6. Piękne życzenia, dziękuję i wzajemnie! A ja już odetchnęłam głęboko, wszystko gotowe a najdroższi goście już w drodze ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja dziękuję pięknie i wszystkiego co dla Ciebie najwspanialsze życzę w Nowym Roku:-))

   Usuń
 7. Stylizacja super. Wesołych Świąt i dużo świeżego powietrza ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie i wzajemnie najwspanialszych dni w Nowym Roku:-))

   Usuń
 8. Kochana co do podziału to mam inne zdanie... bo czy można być samolubem, egoistą nie świadomym????? Ale co tam pal licho z nimi Życzę Tobie i Córci wspaniałych , wspaniałych pełnych magii Świąt i niech ten Nowy nieznany Rok przyniesie Wam dużo radości, zdrowia, niech spełniają się Wasze marzenia..........ściskam Dusia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najukochańsza Dusiu...przepiękna choineczka, białe gwiazdeczki na moim obrusie (i nie tylko ;-)sprawiają, że często Cię mam w swoich dobrych myślach i tymi dobrymi myślami, uśmiechem moim pragnę obdarować Cię na nadchodzący Rok. Dziękuję również za wspaniałe życzenia...sprawiły mi mnóstwo radości:-)))Buziaki!!!

   Usuń
 9. Masz rację! W tym przedświątecznym szaleństwie często zapominamy o tym, że musimy znaleźć czas na oddech.
  Spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia i pełnego miłości i zrozumienia Nowego Roku:_

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie i niech ten Nowy Rok będzie dla Ciebie Dorotko pełen wspaniałych chwil:-)) Całuski:-))

   Usuń
 10. Pięknie wyglądasz. Życzę Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla Ciebie także pięknych Świąt! Radosnych i zdrowych;)Pięknie to napisałaś, że życie zaczyna sie pierwszym oddechem i kończy w podobny sposób.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śliczne podziękowania i wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku:-))

   Usuń
 12. Udanych Świąt i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję gorąco i ściskam mocno:-))i samych szczęśliwych chwil w Nowym Roku:-))

   Usuń
 13. Dorotko, życzę Tobie i Twoim bliskim spokojnych Świąt, pełnych miłości i życzliwości:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję wdzięcznie i wszystkiego czego pragniesz niech się w Nowym Roku Tobie ziści:-))

   Usuń
 14. Piękne życzenia daje dużo do zastanowienia się a stylizacja marzenie :) Ja również życzę pięknych, spokojnych, świąt aby się nie spinać i brać wszystko na wesoło. Wszystkiego dobrego z całego serducha życzę gorące pozdrowienia i buziaki :) Oh szkoda, że nie można Pani przytulić :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wdzięcznie dziękuję za cudowne słowa i oby Nowy Rok był dla Ciebie taki jak Twoje słowa - CUDOWNY:-))

   Usuń
  2. Ja również życzę wszystkiego dobrego na Nowy Rok 2018, szczęścia aby na drodze spotykać wspaniałych ludzi, uśmiechu na co dzień, zdrowia każdego dnia i pozytywnego nastawienia do wampirów - Pozdrawiam gorąco :)

   Usuń
 15. Odpowiedzi
  1. Dzięki serdeczne i jeszcze raz wszystkiego najlepszego:-))

   Usuń
 16. Miłego, spokojnego świętowania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wdzięczne:-)) I wszystkiego najlepszego w Nowym Roku:-))

   Usuń
 17. Do świąt , zawsze z uśmiechem :) Wszystkiego dobrego, i mile spędzonego czasu w rodzinnym gronie życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 18. wyglądasz wspaniałe po prostu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie i najlepszego w Nowym Roku:-)))

   Usuń
 19. Kobieto śliczna, życzę Ci, najwspanialszych Świąt Bożego Narodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie i ściskam mocno. Samego dobra na przyszły Rok:-))

   Usuń
 20. Zdrowych ,spokojnych Świąt Bożego Narodzenia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie i samych uśmiechniętych chwil w Nowym Roku:-))

   Usuń
 21. Fajna stylizacja, wesoła i elegancka zarazem. No i te kolory, idealne na święta! Pięknych świąt Ci życzę i twoim najbliższym również:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za dobre słowa i pozdrawiam serdecznie, a w Nowym Roku samych słonecznych chwil:-))

   Usuń
 22. Dorotko, ja zawsze czytam Twoje posty i choć brak czasu ostatnio mi tak doskwiera że nie komentuję - dziękuję Ci Kochana że jesteś piszesz i dzielisz się z nami sobą i swoim światem - to jest bardzo imponujące. Kocham Twój entuzjazm i podejście do życia. Dziękuję za wszystkie tegoroczne posty - zawsze przychodzę tutaj naładować baterie - u Ciebie niezależnie od tematu posta, baterie zawsze ładują się pozytywną energią :-)))
  Kochana, życzę Tobie i Twoim bliskim cudownych, magicznych Świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze a na Nowy Rok - pomyślności, powodzenia i spełnienia się we wszystkim co robisz lub planujesz:-)
  Wszystkiego, co najlepsze :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inko dziękuję z ogromną wdzięcznością za Twoje niezwykle dobre słowa i życzenia cudowne. Nieistotne jest to, że nie zawsze komentujesz tego, co piszę... choć niezwykle cieszą mnie Twoje komentarze...ale rozumiem, że nie zawsze na wszystko jest czas...Rozpromieniła mnie wiadomość, że czytasz i nie zrywasz ze mną kontaktu;-)Niech Nowy Rok będzie dla Ciebie i wszystkich Twoich Bliskich pasmem samych wymarzonych przez Ciebie chwil. A jeśli na chwilę słońce przygaśnie, to tylko po to, żeby za chwilę mocniej zaświecić - dla Ciebie właśnie:-))

   Usuń
  2. I jeszcze...jeszcze ściskam Cię mocno:-))

   Usuń
 23. Radosnych Świąt, dobrych ludzi wokół i niech dla was wszystkich ptaki śpiewają przez cały rok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie i niech te ptaki dla Ciebie równie pięknie śpiewają:-)

   Usuń
 24. Piękna stylizacja czerwień z czernią urocze połączenie :)
  Jutro z rana trzeba będzie złapać oddech ...albo dobrze się ustawić ;)
  Dorotko Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ogromnie i serdeczności wszelkie na przyszły Rok:-))Buziaki:-))

   Usuń
 25. Radosnych, zdrowych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki i pełnego zdrowia i radości 2018 Roku:-)))

   Usuń
 26. Piekna świąteczna stylizacja, brakuje tylko śnieżku. :) i za życzenia dziękuję - też życzę NAJLEPSZEGO, a przede wszsytkim... zdrówka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdrowie (choć to slogan) zdrowie jest najważniejsze...co do tego przekonywać mnie nie trzeba...dzięki za dobre słowa i wszystkich Twoich pragnień spełnienia - życzę na nadchodzący Nowy Rok:-))

   Usuń
 27. Uwielbiam czytać Twoje wpisy!!! Dorotko Twoje posty są jak świeże powietrze...

  Wesołych Świąt
  xBasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję wdzięcznie i życzę Ci Basiu wszystkiego co dobre, świeże, radosne, pachnące - słowem: tryskające radością, w Nowym Roku:-)

   Usuń
 28. Życzę Ci zdrowych, pełnych pogody i radości Świąt,
  spędzonych w przyjaznym gronie.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spełniły się wszystkie dobre życzenia, również Twoje:-)) Dziękuję Ci za nie wdzięcznie i życzę, aby nadchodzący Rok był dla Ciebie pasmem samych dobrych chwil:-))Ściskam mocno:-)

   Usuń
 29. Odpowiedzi
  1. Nic dodać nic ująć:-))...serdeczne dzięki i pomyślności na Nowy Rok:-))

   Usuń
 30. Też kocham czytać Twoje świetne teksty i aż brakuje mi najczęściej słów, aby je skomentować. Zdrowych, wesołych i rodzinnych świąt życzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za tak cudowną opinię...jestem pełna wdzięczności za Twoje słowa:-) Życzę Ci, aby nadchodzący Rok był szczęśliwy dla Ciebie od pierwszej do ostatniej swojej minuty:-))

   Usuń
 31. Masz rację, trzeba wyluzować przed Świętami .Gdy mieszkałam z rodzicami moja mama była tak zestresowana przygotowaniami iż wrzeszczała na każdego. Spokojnych i wesołych świąt Ci życzę :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...jedzenie jest jednym z elementów świąt...nawet jak barszczyk za kwaśny czy karp przesolony - to nieistotne, gdy koło nas są bliskie osoby i śmiech. Dzięki za życzenia i wszystkiego najlepszego na Nowy Rok:-)

   Usuń
 32. Dziękuję każdego dnia, że tutaj jesteś. Życzę Tobie i Twoim bliskim radości świętowania. Buziaki :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z ogromną wdzięcznością i pokorą dziękuję za Twoje dobre, piękne słowa:-)) Wszystkiego najcudowniejszego na Nowy Rok:-))

   Usuń
 33. z najlepszymi zyczeniami zostawiam i usmiech :). Piękna stylizacja. ale to tylko potwierdzam komentarze poprzedniczek :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za wszystko i samych kolorowych dni w Nowym Roku:-))

   Usuń
 34. Białych myśli lekkich jak puch niech anioł przywieje z nieba, otworzy skrzydłem nadziei i niech kolędę zaśpiewa. Bo dzisiaj jest piękny dzień, wszystko się rodzi na nowo, więc w blasku tajemnych świąt żyj zdrowo i kolorowo. Życzy Anulek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anulku! Dzięki za te pełne bieli, a z drugiej strony gorące jak kolor czerwieni życzenia:-)) Wszystkiego najbardziej kolorowego w Nowym Roku:-))

   Usuń
 35. Wspaniała stylizacja! Czerwień zawsze na TAK, a w święta szczególnie!
  Radosnych Świąt!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie za miłe przyjęcie i życzenia świąteczne:-)) i wszystkiego najlepszego na Nowy Rok:-))

   Usuń
 36. Ostatnio bardzo dużo książek przeczytałam, jak między innymi o tym jak wykształcić swoje poczucie bezpieczeństwa i niestety jest ton nam dane w czasie dzieciństwa przede wszystkim przez rodziców i ich szacunek do tego co dzieci robią. Później jest już znacznie trudniej.
  Co do Twojego outfitu podoba mi się połączenie czerwonego z czarnym. Jak zwykle zwracam uwagę na kolory.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda! Jest nawet takie przysłowie: Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.Dzięki za dobre słowa i pozdrawiam gorąco:-) wszystkiego kolorowego na Nowy Rok:-)

   Usuń
 37. Kiedyś miałam jakiś cel, teraz zostałam trochę zgaszona i nie umiem wziąć się w garść. Może nowy rok przyniesie mi trochę więcej radości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoim celem jest Twoje życie...zależy ono od składników, których Ty jemu dostarczasz. Jak odczuwasz jakieś braki, to je uzupełnij! Tylko nie pozwól sobie na rezygnację. Życzę Ci, aby Nowy Rok zaczął się dla Ciebie od pierwszej jego minuty uśmiechem... i niech on zostanie (bez żadnych ograniczeń):-))Ściskam Cię mocno:-))

   Usuń
 38. Mam to szczęscie w nieszczęściu ;), że od kilku lat mieszkam na emigracji. W związku z tym mam w nosie świąteczne porządki i to szaleństwo,że Nowakowa umyła już okna, a Kowalska ma brudne firanki. Plusem jest też to, że spędzam ten czas tylko z osobami z którymi chcę, a są to mój mąż, moje dzieci i mój tato. Jak zwykle pięknie wyglądasz i mądrze prawisz. Wszystkiego dobrego na Nowy Rok, zdrowia i uśmiechu. Uściski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz szczęście, bo dom i święta są tam gdzie bliscy ludzie. Święta to ma być czas dla radości, a nie stanie przy kuchni, a przedtem porządki jakieś specjalne.(jeśli sprzątamy w miarę na bieżąco;-)) Dzięki za piękne słowa i pozdrawiam serdecznie:-) Oby Nowy Rok zaowocował u Ciebie samymi wspaniałymi momentami:-) Wszystkiego Najlepszego i ściskam mocno:-)

   Usuń
 39. Piękna stylizacja i oczywiście wpis bardzo wartościowy, warto wziąć do serca i kierować się swoimi pragnieniami, potrzebami i wartościami :)
  Radosnego Sylwestra i szczęśliwego Nowego Roku życzę ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki serdeczne za piękne, dobre słowa i życzę Ci, aby Nowy Rok był dla Ciebie pasmem samych szczęśliwych chwil:-))Buziaki:-))

   Usuń
 40. Uwielbiam Twoje posty, bo pełno w nich pozytywnej energii. Jesteś dla mnie chodzącą inspiracją, która pokazuje, jak cieszyć się życiem i doceniać to, co się ma. Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Cyrysiu za Twoje dobre słowa...całuję serdecznie. Życzę by Nowy Rok był dla Ciebie taki, jaki Ty chciałabyś, żeby był. A jeśli coś nawet nie wyjdzie, to żebyś nie traciła nadziei...bo słońce zawsze wschodzi:-))

   Usuń
 41. wielu ludzi czeka na święta a ja sie cieszę że już po nich:) Wyglądasz gustownie i podziwiam że za taką kwote potrafisz sie tak dobrze ubrać:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...już po świętach...teraz tylko Sylwester...Już dawno wiem, że kartki w kalendarzu przekładają się codziennie w taki sam sposób, niezależnie od dni. To od naszego nastawienia zależy czy dzień jest świętem radości, czy smutku... Dzięki za dobre słowa. Za wielkie pieniądze tak bym się nie przebierała;-) Wszystkiego dobrego na każdy dzień w tym jeszcze i w następnym roku:-))

   Usuń
  2. Dzięki i wzajemnie wszystkiego najlepszego:-))

   Usuń
 42. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku:) Pozdrawiam serdecznie <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wdzięczne i również wszystkiego najlepszego na ten, następny i jeszcze , jeszcze dalsze dni... i tak w kółko:-))

   Usuń
 43. Wszystkiego co najlepsze w Nowym 2018 Roku.Stylizacja niezwykle gustowna, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję wdzięcznie za wszystkie dobre słowa i również życzę samego dobra i radości prawdziwej na każdym kroku i minucie każdej:-)))

   Usuń
 44. Pani jest po prostu cudowna !!! marta

  OdpowiedzUsuń
 45. Dzięki Ci Marto!!! Całuję serdecznie:-))

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Stara Kobieta... i ja , Blogger