16:17:00

Matki, żony i kochanki... po prostu Kobiety.


Ludzie dzielą się na dorosłych i na dzieci...
To bardzo jednak ogólny podział. Najważniejszy podział, to ten na: kobiety i mężczyzn.
Niedługo, kolejny 8 marca, 107 raz (oficjalnie na świecie), obchodzone będzie Święto Kobiet. I stąd jako osoba będąca też kobietą, postanowiłam coś napisać o kobietach (czyli również o sobie). Już Eurypides stwierdził, że "Kobieta jest naturalnym sprzymierzeńcem kobiety" czuję więc, że się nadaję do tego pisania. Jak zwykle bardzo subiektywnie, więc lukrowania specjalnego nie będzie (to zostawiam cukiernikom, wazeliniarzom, obłudnikom, hipokrytom i mężczyznom od święta).W kalendarzu nie brakuje świąt... mniej lub bardziej poważnych. Wszystkie jednak pozwalają na chwilę zastanowić się nad tymi i tym, których dotyczą (to jest ich dobra strona, a złych nie będę się doszukiwać, bo po co...). Na przykład ostatnio zastanowiły mnie piegi, gdy w radiu usłyszałam, że właśnie mamy Święto Piegowatych. Nie wiem czyją inspiracją było ustanowienie tego święta (podejrzewam, że kogoś z dużą ilością piegów), ale po co?... jaki sens tego święta?... odpowiedzi może być wiele.... Jeśli chociaż jedna osoba potrzebuje być wyróżniona i uczczenia (wybranym w kalendarzu dniem) swoich piegów, to ja nie mam nic przeciw. Międzynarodowe Święto Kobiet ma jednak tragiczną genezę. Jest wyrazem szacunku dla ofiar walki kobiet o równouprawnienie. O tym zdaje się zupełnie nie pamiętamy. W Polsce kojarzy się, kiedyś z pojedynczymi goździkami i parą rajstop, później tulipanem, i kawą. W Polsce w okresie PRL-u Święto Górnika, niczym nie różniło się od Święta Kobiet. Było propagandą po prostu. Dzisiaj kobiety wypracowały sobie, że są PARTNERKAMI w życiu mężczyzn, a nie dodatkiem, wisienką na torcie. Ta wisienka jest, ale nie spełnia już roli roli dekoracyjnej... bez niej nie ma tortu. Po prostu 😄😊

Matka, żona, kochanka... troskliwa, zaradna, powabna... KOBIETA. 
O kobiecie można dobrze i źle. Najidealniejsze w kobiecie jest to, że nie jest idealna. Trzeba lubić kobiety (dla tych, co nie lubią kobiet...w piekle jest specjalne miejsce), by zachwycić się właśnie tym, że to bardzo eklektyczne Stworzenie jest. 

Cztery okresy są w życiu kobiety:

 • Kobieta jak pierwiosnek, konwalia – młoda dziewczyna.
 • I ta rozkitła już namiętną czerwonością jak róża, z powieści Balzaka.
 • Jesienna, dojrzała i złocista jak chryzantema (oby ten czas trwał jak najdłużej)
 • Ten ostatni okres, który złośliwcy (to dla nich jest ta rezerwacja w piekle) określają jako dramat dla malarza... ja bym nazwała (żeby nie odchodzić od nazewnictwa kwiatowego)... azalią, której zima w kwitnieniu nie przeszkadza.

Tyle można pisać o kobietach, że nie wiadomo od czego zacząć. Jak usystematyzować opis Istoty tak barwnej od zewnątrz i wewnątrz. Jak wypośrodkować opinię, by wspomnieć o  wszystkim, niczego nie pominąć? Jeśli na wszystko znajdzie się sposób, to na opisanie złożoności kobiety, takiego sposobu nie ma.
Kobieta...
... ambicje, taniec, romanse, szpilki, pewność, muza dla artystów, zdrada, podstępność, gibka talia, lekkomyślność, sentymentalizm, nieoczywistość, seksapil, intuicja; siła i słabość jednocześnie; pasje, wdzięk; anielskość i diabelski magnetyzm, kokieteria, tajemniczość, wierność, wrażliwość, gderliwość, kapelusze, troskliwość, łzy, uśmiech,  dobroć, opoka spokoju,  mądrość, zaślepienie, cnota, macierzyństwo; skromność i wyuzdanie; ekspresja, kariera, fałsz i prawda; naleśniki i szampan; burza, zachód słońca, tęcza, lodowaty strumień, uczuciowość..., ..., ... to nie wszystko o kobiecie, ale wszystko prawdziwe... choć zdaje się wykluczające wzajemnie. Ale tak może być tylko u kobiety, że furia i spokój idą u niej w parze, a brzydota w ogóle nie jest jej przypisana.

Alfabetyczny kociołek tego kim jest, czym dla kogo, jaka; co się z nią wiąże, po co, dlaczego... poważnie, wesoło, głupio (zdarzyć się może)... jak tylko może Kobieta napisać o Kobiecie, bo zna ją najlepiej.
Ambicja  -  budzenie miłości, to najprawdziwsza (najszczersza) ambicja kobiety. 
Baba – to kłótliwa, apodyktyczna jędza... nawet Wielkanocna bywa nadęta 😊 przez to niestrawna zupełnie.
Ciekawość – to dzięki ciekawości kobiecej rozwija się świat... taka Marii Skłodowska- Currie, z ciekawości wynalazła rad.
Diabeł – tkwiący w kobiecie jest źródłem konfliktów i z Damy (sumy czaru, inteligencji i dobrego smaku) przeistacza ją w Babę (patrz wyżej).
Elegancka –  taka jest kobieta, gdy swój precyzyjnie dobrany ubiór połączy z wdziękiem.
Flirt – prawdziwie oddana swej płci kobieta potrafi używać tej formy grzechu (grzechem nazywał flirt P. Bourget) bez względu na wiek (to zawsze odmładza)
Gadatliwość – tylko kobieta potrafi zagadać istotę treści powtarzając to samo po kilkanaście razy i to stanowi (paradoksalnie) wtedy jej siłę.
Hipokryzją – jest twierdzenie, że są kobiety, które nie przywiązują wagi do swej zewnętrznej urody. Inteligentna kobieta wie, że  powinna jednakowo jak o urodę dbać, o inteligencję, bo jej nie oprze się tak łatwo czas. To inteligencja, nie uroda - uratowała głowę Szeherezady.
Język kobiecy – kiedyś używał tylko gładkich słów, nawet ten niewyparzony...teraz niestety k..., to jak przecinek jest stosowany (zwłaszcza przez te młodsze..., ależ mnie to k...a 😉 irytuje)
Kaprys – to takie kobiece, kiedy nie rozum, ale wszystkie inne zmysły nią kierują (płochość, humory, zachcianki, nastroje...wszystko w jednym) i w muzyce, tak pięknie brzmi – np. Kaprys Czajkowskiego.
Lustro – przychodzi czas, że spojrzenie w lustro sprawia kobiecie przykrość, ale wzrok ukochanego mężczyzny lub "przyjaciółki" może odwrócić to odczucie (pytanie, w którą stronę? 😉) Oby (ewentualne) zmartwienie z tego powodu, nie było przyczyną kolejnych zmarszczek. 
Łzy – "Broń kobiet – krople wody" w Królu Learze" tak określa łzy Szekspir. Teraz mamy XXI w.  i nie potok łez na każdą okazję jest bronią kobiecą lecz inteligentne rozstrzyganie sprawy (współudział rozumu i uroku)
Mściwość – u kobiet jest taka, że gdy jedna wywinie drugiej jakiś niezamierzony (no, uznajmy tak) figiel (delikatne określenie), to druga nie zawaha się oddać jej podwójnie. Do tego jeszcze urazę chowa długo. "Nawet sam diabeł nie widział toczydła, na którym niewiasty ostrzą swoje noże" mówi przysłowie łotewskie. Boże, broń mnie przed spotkaniem z takimi kobietami.
Nieczułość – to rzadkość u kobiety, ale zdarza się... powstaje wtedy, gdy nie kocha tylko spędza życie z mężczyzną wypełniając obowiązki... i wtedy nie słyszy muzyki, nie czuje pięknych zapachów – jest na nie odporna.
Okrucieństwo u kobiety można zauważyć (to straszne),  najbardziej w towarzystwie ich własnej płci. W czarujący sposób (niby niechcąco) wbiją szpilę w drugą kobietę i będzie z tego czerpać satysfakcję, i radość ogromną. Gdy jej to przypomnicie... będzie udawała, że nie wie, o co chodzi i wyprze się prosto w oczy swojego działania.
Pamięć – tylko kobieta posiada umiejętność wybiórczego pamiętania i talent, który pozwala jej... sobie nie przypomnieć 😉
Rozwiązła kobieta... któż, pamięta (w ogóle zna) takie staromodne określenie... teraz się mówi – kobieta wyzwolona (śmiać się czy płakać... nie wiem, ale to słowo "łączy się" z kobietą... nie słyszałam o rozwiązłym facecie 😉)
Seksapil – atrakcyjny wygląd kobiety połączony z jej blaskiem wewnętrznym daje seksapil. Leniwe myśli mężczyzny potrafią wtedy uruchamiać  jego wyobraźnię, eksplodować i... (każda może sobie dopisać, co wtedy czuje, gdy odczuwa swoje oddziaływanie)
Teściowa, jeśli będzie pamiętać, że też była kiedyś synową ma duże szanse by być zapamiętaną przez zięcia jako kobieta, a nie jako brak spokoju, ujemna strona życia i temat kawałów typu "Dobra teściowa, najlepiej, żeby była głucha i ślepa"  ...mhmm... jest w tym jakaś pozytywna myśl 😊
Uległość – już się skończyła u kobiet(hurra, hurra, hurra). Kobiety mają prawa takie same, by rządzić, rozkazywać, krzyczeć... nie tylko szeptać. Mogą samodzielnie dokonywać wyborów i żyć według swoich pragnień, zasad. Nie muszą się na nic godzić. Kobieta sama tworzy i sama może korzystać z życia 😃
Wyrachowanie nieobce jest kobietom, które bardziej, bardziej niż najsłodsze słowa i czekolada poruszy milczenie i blask klejnotów (takie zaślepienie może źle się skończyć). Z drugiej strony, to czy lepiej być niewolnicą bogacza, czy małżonką biedaka? Jestem wyrachowana... wybieram trzecią opcję... wolę być szczęśliwie sama. 
Zazdrość, często jest u kobiet niczym innym jak urażoną próżnością i wywołuje u niej moralne, a nawet fizyczne cierpienie. Kobiety potrafią być zazdrosne o wszystko, nawet o nieszczęście. Wybaczają mężczyźnie zazdrość, ale nie wybaczają braku zazdrości. U kobiet to bardzo skomplikowane uczucie: napełniające jadem, nakręcające do tchórzliwych rozwiązań, doprowadzające do łez. Ale też, to uczucie czyni kobietę bystrzejszą, milszą wobec mężczyzny, bardziej kreatywną.
Żona – żona, to ciągle kobieta (patrz od A do Z) 
...uff...uff...

KOBIETA  jest nie do pokonania przez to, że swoimi wadami i zaletami tak potrafi obracać, że nikt poza nią nie potrafi nadążyć za jej roztropnym myśleniem; sprzeciwić jej niewymuszonej serdeczności, odmówić jej wdzięcznemu uśmiechowi; sprawić przykrości, by oczy zwilgotniały jej łzami... .

Niech te oczy  nawet zalewają się łzami, ale tylko wyłącznie  z niepohamowanego śmiechu.  Tego życzy Wszystkim Kobietom... 

                          Stara Kobieta z uśmiechem wielkim     


174 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Sukience w sierpniu stuknie 9 lat, a butom też z sześć;-) Pozdrowionka:-))

   Usuń
 2. Swietny tekst, pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa i pozdrawiam gorąco:-)

   Usuń
 3. Jaki wiosenny ,energetyczny strój :-D Piękne zestawienie alfabetyczne ,pewnie jeszcze można wiele elementów kobiecych dodać ale i tak widać ,że z kobietami nie można się nudzić ;-D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O kobietach można pisać, pisać, pisać... i ciągle to nie będzie wszystko. Pozdrawiam gorąco:-))

   Usuń
 4. Wyglądasz rewelacyjnie, kobieco i czyżby ciuszki nie z SH?
  Dużo prawdy napisałaś, szkoda tylko, że świadomość istnienia takich istot jak Korwin-Mikke psuje normalność tego świata.
  Wiosennie pozdrawiam.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Korwin-Mikkke, taki ktoś z muszką pod brodą, który wszystko wie najlepiej, czyli nic. Nie warto się nim przejmować i po swojemu żyć. Pozdrawiam bardzo serdecznie:-))

   Usuń
 5. Bardzo fajnie mi się czytało :) i szczerze mówiąć to nigdy się nie zastanawiałam skąd to święto się wzięło

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo, że Ci się chciało poczytać. Pozdrawiam gorąco:-))

   Usuń
 6. Jak zawsze z prawdziwym zainteresowaniem i przyjemnością przeczytałam Twój post :)
  Wyglądasz cudnie <3
  Pozdrawiam ciepło, Agness :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo gorąco dziękuję za przemiłe słowa. Bardzo mi po nich radośnie:-))

   Usuń
 7. Bardzo fajny post
  Wszystkiego dobrego dla wszystkich kobiet. :-)
  Śliczne fotki. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze raz Wszystkim Kobietom szczęścia do końca świata i jeszcze dłużej:-))

   Usuń
 8. Gadatliwość. Mąż się pyta, po co mi tyle razy to powtarzasz. Ja mu na to, żebyś zapamiętał, że to ważne. Strój jak zwykle cudny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wspaniałe sobie tak pogadać, czasem zupełnie bez sensu:-)) Dzięki za miłe słowa i pozdrawiam gorąco:-)

   Usuń
 9. Gadatliwość. Mąż się pyta, po co mi tyle razy to powtarzasz. Ja mu na to, żebyś zapamiętał, że to ważne. Strój jak zwykle cudny.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny tekst. I Ty zachwycająca!
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdeczności i uśmiechy ślę:-))Dziękuję bardzo:-))

   Usuń
 11. Nie przepadam za tym świętem, kobietą jestem cały rok......ale skoro już jest, to czasem świętuję, hehe. Fajny post i jak zwykle pięknie wyglądasz KOBIETO. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nie przepadam za tym świętem, bo nie lubię zachowań świątecznych, a potem..., a potem wszystko wraca do normy, która już nie jest taka serdeczna. Pozdrawiam Ciebie gorąco i nie tylko od święta:-))

   Usuń
 12. O kobietach napisano już tomy, ale niewiele z tego mogłabym przeczytać z taką przyjemnością, jak Twój tekst, Dorotko. Za każdym razem po raz kolejny mnie zadziwiasz.
  Cudna stylizacja - myślę, że zatrzymałaś się na etapie róży.
  Uściski dla wspaniałej Kobiety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za serdeczne słowa(znowu się rumienię). Co do róży, to w aspekcie kolców, a nawet ich większej ilości i ostrości - zgodziłabym się z Tobą;-)) Buziaki gorące:-))

   Usuń
 13. Piękne wiosenne zdjęcia :)
  Uwielbiam czerwony kolor :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo lubię czerwony kolor i wszystkie jego odcienie, Dziękuję za miłe słowa:-)

   Usuń
 14. Piękna stylizacja :) Bardzo podoba mi się stylizacja z różą :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Widzę że o kobietach wiesz dużo a może wszystko:)))ale tak pięknie wyglądasz że nie mogłam skupić się ta tekście:)))cudna sukienka i ten czerwony płaszczyk a torebka rewelacja:)))pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W końcu już tyle lat jestem kobietą i nie jedną musiałam pokazać jej twarz, tak jak nie jedną w życiu spotkałam, że nie trudno pokazać jej oblicza. Trudne jest opisanie wszystkich.Tego się po prostu nie da. Ponadto w jednej kobiecie jest kilka, kilkanaście, albo więcej kobiet...taka cudna gmatwanina. Można napisać by tomy. Dziękuję za serdeczne słowa i życzę słoneczka:-))

   Usuń
 16. Wyglądasz nieziemsko w tej czerwieni!:) jestem zachwycona!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow:-) Dziękuję bardzo! Pozdrawiam płomiennie;-)

   Usuń
 17. Ja tam lubię 8 marca, ale swojemu Mężusiowi na 30 września, czyli dzień chłopca też kupię cos miłego;) Uwielbiam być kobieta, choć wiesz...ja tam kocham swoje trampki i to, że czuję ziemię pod stopami. Bo szybko chodzę, a w szpilkach się męczę. Choć czasem założę (a co, żeby innym kopara opadła, że tez mogę). Świetna stylizacja i piękna torebka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też biegam w tenisówkach, balerinach, bo szybciej i wygodniej, a szpilki i innego rodzaju obcasy po prostu kocham. Niezależnie od obuwia zawsze czuję się kobieco...zupełnie jak Ty uwielbiam świadomość swej płci. Dziękuję za dobre słowa i uznanie:-) Pozdrawiam gorąco:-))

   Usuń
 18. Fajnie to wszystko ujęłaś.
  Pozdrowionka wielkie i oczywiście wszystkiego naj... z okazji 8 marca:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie i wszystkiego naj,naj,najlepszego nie tylko od święta:-)

   Usuń
 19. Być kobietą... Wspaniały post, Dorotko ;) Pięknie wyglądasz- stylizacja super! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za cudne słowa i pozdrawiam słonecznie ! :-))

   Usuń
 20. O tak! My musimy więcej niż panowie... I czasem nie jestesmy doceniane:)
  Nie obchodzę tego święta. Uważam, że nasze swięto powinno być codziennie!
  Wyglądasz slicznie w tym czerwono-czarnym ubranku.
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tak, tak... kobieta, to taki człowiek na cały etat plus umowy śmieciowe. Kobieta to wymyślne dzieło stworzenia:-)) Pozdrawiam i dziękuję za miłe słowa:-)

   Usuń
 21. To niezwykłe święto i szkoda, że część kobiet nie zna jego genezy...wtedy na pewno tak łatwo nie rezygnowałyby z niego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To Tamte Kobiety sprawiły, że Dzisiejszym Kobietom jest lepiej, ale to ciągle za mało... i nie wystarczą uśmiechy od święta, obietnice dobrych zmian. Liczy się każdy gest, taki nie od święta i nie w święta czyniony. Tego życzyłabym wszystkim. Pozdrawiam gorąco:-)

   Usuń
 22. Z przyjemnością przeczytałam ten tekst. ALfabet świetny. Piękna wiosenna stylizacja w moich ulubionych kolorach. Coś czerwonego, choćby najmniejszy element mam zawsze w ubiorze. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czerwień to taki energetyczny kolor:-)) Dziękuję za miły wpis i pozdrawiam serdecznie:-))

   Usuń
 23. Bardzo fajnie to napisałaś.Gdy się patrzy na to okiem mężczyzny to lepiej od nas uciekać haha. Na zachodzie Europy już praktycznie nie pamięta się o święcie Kobiet...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Gdzie diabeł nie może, to babę(albo kobietę...zależy o co się rozchodzi)posyła";-)) Ściskam mocno!

   Usuń
 24. Określasz siebie jako stara a tak naprawdę wyglądasz dużo lepiej niż nie jedna nastolatka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na kobietę przystało, a w moim przypadku kobietę z dłuuugim stażem...udawać potrafię nie najgorzej;-) Pozdrowionka:-) Dziękuję bardzo:-)

   Usuń
 25. Śliczna stylizacja !!!!!!!!! Uwielbiam takie zestawienia kolorów :) I te kropeczki... też uwielbiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kropeczki i groszki, ale takie malutkie...zawsze mnie fascynowały w ubiorze i dodatkach. Bardzo gorąco(aż do czerwoności) dziękuję za przemiłe słowa:-))

   Usuń
 26. Piękny płaszcz
  Uwielbiam połaczenie czerwieni z czernią

  OdpowiedzUsuń
 27. Pięknie wyglądasz.Wszystkiego najlepszego ❤

  OdpowiedzUsuń
 28. Świetnie napisany alfabetyczny kociołek. Pięknie wyglądasz, bardzo lubię czerwony kolor. Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie za uznanie i pozdrawiam gorąco:-))

   Usuń
 29. Ale piękne opisane nasze Święto, Życzę tego samego kochana, samego uśmiechy od ucha do ucha! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko śmiech i dobry humor może trzymać pewnie przy życiu. Dziękuję gorąco i życzę Najlepszego (w każdej dziedzinie):-)

   Usuń
 30. Świetne napisany post :O I zgodze sie z tym, ze kobieta w stosuku do drugiej potrafi byc okrutna :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/03/black-coat.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mężczyźni za to są brutalni...wszyscy mają coś za uszami...niestety, ale trzymam kciuki za to, żeby to się zmieniło i wszyscy zaczęli być dla siebie bardziej serdeczni:-)) Pozdrowionka:-)

   Usuń
 31. cudownie Pani wygląda, bije od Pani taki optymizm i radość:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. Staram się korzystać z każdej chwili by cieszyć się i sobą innych. To daje mi niezwykłą energię, za którą jestem bardzo wdzięczna:-))Pozdrowionka:-))

   Usuń
 32. Ja tu nigdzie starej kobiety nie widzę! Post świetnie napisany, super mi się czytało. Podoba mi się płaszczyk..bardzooo :) U mnie hafcik w toku..dziękuję za odwiedziny, mam nadzieję zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za miłe słowa, które sprawiły mi niekłamaną radość i wywołały uśmiech na twarzy:-)) Pozdrawiam gorąco:-)

   Usuń
 33. Bardzo zabawnie, ale także mądrze i z ogromną wrażliwością napisałaś o kobietach, aż miło się czyta. Przepiękna stylizacja, torebka mnie zachwyciła!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kocham życie i ludzi, w tym kobiety...takie kolorowe ptaki i wydaje mi się, że bardzo je rozumiem...wszystkie, nawet te, których zachowania mnie denerwują na chwilę, irytują... .Dziękuję za dobre słowa. Torebka to jeszcze pamiątka z ubiegłego wieku. Nawet pamiętam, gdzie ją kupiłam. Do dzisiaj ten sklep jeszcze funkcjonuje:-)) Ściskam serdecznie:-))

   Usuń
 34. Ach jak cudownie wyglądasz w czerni i czerwieni. I ta ogromna radość bijąca od Ciebie, to jest to co kobietom dodaje blasku!
  A co do teksu jak zwykle jest fantastyczny. A ten pan (K-M) ma coś z łokciem.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czerwień, wszystkie odcienie niezmiernie lubię i czuję się w nich świetnie. A blask każdy w sobie ma, tylko niektórzy niepotrzebnie go ukrywają, a nawet wstydzą się. Zrobiłam kiedyś taki eksperyment i idąc ulicą uśmiechałam się do wszystkich po drodze...nieliczne osoby odpowiedziały mi uśmiechem, część patrzyła na mnie jak na wariatkę, a część spuszczała głowę(jakby z zawstydzenia)...temu zagadnieniu poświęcę osobny wpis:-))Serdeczności:-))

   Usuń
 35. Dziękuje za odwiedziny :) ciekawy blog. Bardzo dobrze dobrana stylizacja

  OdpowiedzUsuń
 36. Często w Dzień Kobiet mężczyźni są ,,uszczypliwie grzeczni", czego nie cierpię i odbiera mi to radość świętowania. A tak w ogóle to mężczyźni zwykle lepiej bawią się w to święto niż kobiety więc pytam, jaki jest sens takiego świętowania? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. We wszystkim można odnaleźć dobry dla siebie sens. To bardzo pomaga w życiu:-))

   Usuń
 37. Ależ powiało wiosną i ogromną ilością energii, nie tylko dzięki postowi, ale i Twojemu stroju :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiosna już niedługo, wyszłam jej naprzeciw;-) Dziękuję za cudowne słowa:-))

   Usuń
 38. Ty jesteś wiecznie młodą, cudowną KOBIETĄ!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja dusza (na szczęście) się nie poddaje i nie chce pamiętać o zegarze;-) Dziękuję za tak przemiłe słowa! pozdrawiam gorąco:-))

   Usuń
 39. W życiu kobiety jest 5 etapów;
  niemowlę, dziewczynka, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta :)
  Życzę Ci abys jak najdłużej była młoda kobietą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi się podoba ten podział.:-)) Wiwat młode kobiety!:-)) I Tobie wiele serdeczności:-))

   Usuń
 40. nie wiedziałam o genezie tego święta szczerze mówiąc...
  cudny płaszcz!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całe życie dowiadujemy się czegoś nowego i to wspaniałe jest:-)))Buziaki:-)

   Usuń
 41. Oj te kobiece wbijanie szpil... a faceci czasem tego nie zauważają :O
  Pozytywnie wyglądasz!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt tak jak kobieta nie potrafi posługiwać się szpilkami;-)), taki już urok kobiety. Dziękuję za dobre słowa:-))

   Usuń
 42. Uwielbiam ten Pani optymizm ;) Chyba nie ma drugiej osoby w blogsferza, która w taki sposób opisuje wybrane tematy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci, że znalazłaś czas by przeczytać moje refleksje. To takie piękne, że w życiu pełnym trosk znajdujemy czas dla drugiej (nieznanej w końcu) osoby.:-)) Moim sekretem szczęścia jest umiejętność cieszenia się ze szczęścia cudzego. Pozdrawiam Ciebie gorąco!!!

   Usuń
 43. Ale cudownie napisane ;)
  Dużo radości na nasze piękne święto:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech żyją KOBIETY, a z ich dusz wypływała tylko radość, dobroć i życzliwość:-))€ściski serdeczne:-))

   Usuń
 44. Bardzo ciekawy post! Naprawdę dobrze mi się go czytało :)

  OdpowiedzUsuń
 45. Bardzo ciekawy wpis :) Dowiedziałam się paru ciekawych rzeczy, chociaż genezę tego święta akurat znałam. Moja mama i babcia raczyły mnie poinformować co i jak ;)

  Stylizacja bardzo mi się podoba. Jest elegancka, kobieca, a przez Pani uśmiech aż czuć pozytywną energię i wiosenną radość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiosna idzie, słońce coraz wyżej, jakoś idzie powiązać koniec z końcem. Nic tylko radować się:-)) Dzięki za bardzo miłe słowa i samego dobra życzę:-))

   Usuń
 46. Kobieta to temat morze...i tak u Ciebie też dużo i ciekawie :) A wyglądasz w tej czerwieni zjawiskowo!!! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kobieta to największa zagadka, której nie da się rozwiązać...zupełnie. I to jest najbardziej w niej fantastyczne:-))Dzięki za przemiłe słowa:-))

   Usuń
 47. Przepiękna pozytywna stylizacja! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wdzięczna jestem za dobre słowa:-))i pozdrawiam gorąco:-)

   Usuń
 48. Bardzo przyjemnie czytało się ten Pani post ;-) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała przyjemność po mojej stronie:-) Buziaczki:-)

   Usuń
 49. Kochana, przeczytałam twój dzisiejszy wpis z wielką, ale to wielką przyjemnością, już nie mogłam się doczekać kiedy pojawi się post wzięty z Twoich przemyśleń, doświadczeń, uczuć i doznań. Uwielbiam je czytać - i popatrz ile można na temat Kobiety napisać a ile jeszcze nie napisałaś to już nie wspomnę.Jesteśmy wyjątkowymi istotami - to fakt niepodważalny. Cieszę się że żyjemy w takich a nie innych czasach, w takiej szerokości geograficznej i nacji wyznaniowej - tyle możemy a nic nie musimy, wszystko należy do nas i zależy od nas. Świetny post, należą Ci się ukłony i uściski. Życzę Wszystkim Kobietom Wszystkiego Najlepszego z okazji jutrzejszego święta i oby takie święto można było przeżywać nie tylko od święta. Serdeczne pozdrowienia dla Prześlicznej Kobiety z różą, która jest Różą nie Chryzantemą :-))) Wielkie dzięki za wizytę u mnie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja Kochana Inko...Stara Kobieta to już nawet chryzantema nie jest tylko okres azalii jej się w tym roku zacznie:-)) Ale azalia to też jest kwiat:-)) To tak na marginesie by było;-))Sprawiłaś mi ogromną radość stwierdzeniem, że czekasz na moje posty...po prostu poderwałaś mnie do jeszcze większego lotu. Wzruszyłam się. Twój komentarz stał się dla mnie niespodziewanym, cudownym prezentem:-)) Dziękuję serdecznie:-) Życzę przewrotnie, żeby cały rok był Świętem Kobiet, a 8 marca rezerwuję dla mizoginistów(a niech tam im będzie;-))Pozdrowionka:-)

   Usuń
  2. Kochana, Kobieta jest siłą samą w sobie, a szczęśliwa Kobieta czy to Róża czy Azalia (choć w to nie uwierzę), to nie takie ważne, najważniejsze niech zawsze pozostanie radosna, mądra, świadoma i jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa....Nie metryka się liczy a to, co posiada w głowie, sercu i duszy. Wszystkiego Najlepszego - jednak Różo - moim zdaniem :-))) Będę z niecierpliwością czekać na kolejny odcinek z cyklu.... Przemyślenia i refleksje na temat... - uwielbiam Cię za to!!!

   Usuń
  3. Azalia, azalia... za niecałe trzy miesiące stuknę sześćdziesiątkę, która będzie już historią. A ja zacznę nową i postaram się dotrzeć choćby do jej półmetka, bo wierzę, że skoro ciągle jeszcze mam cel w życiu, umiem się cieszyć, i staram się wnosić piękno ( nie zmartwienia) w życie innych, to mam dużą szansę na to, że ta nowa, choć zupełnie inna od tej pierwszej(innymi sprawami i doznaniami naznaczona)sześćdziesiątka da mi sporo radości. Umiem już żyć w zgodzie z łacińskim przysłowiem "Śpiesz się powoli" i zastanawiając nad negatywnymi wydarzeniami w mym życiu, już się nimi nie przejmuję, bo zawsze może być gorzej. Teraz cieszę się, że mogę do Ciebie pisać, że nie jesteś wymyślona, tylko jak najbardziej żywa:-)) Pozdrawiam Cię serdecznie:-)) Wiele tematów mam w głowie,które chciałabym poruszyć licząc na to, że może moje spostrzeżenia przydadzą się komuś lub wywołają uśmiech. Trudno mi się nie raz zdecydować. A jeszcze chodzi mi o to, żeby te teksty były śladem, pamiątką po mnie...dla moich dzieci...zamiast tradycyjnego albumu z fotografiami.Jednocześnie wszystkim chciałabym przekazać, jakie ważne jest życie, i że najważniejsza jest teraźniejszość, bo tylko nad nią mamy kontrolę. I jeszcze o tym, że mądry człowiek nie pozbawia się przyjemności, ale też nie uzależnia od nich, bo tylko wtedy może być szczęśliwy jeśli wolny jest...i tak dalej i więcej jeszcze. Dziękuję Ci za wspieranie mnie:-)) i całuję serdecznie:-)

   Usuń
 50. wyglądasz przecudownie! pełnia kobiecości i elegancji:) kobiety są piękne ale i też wredne i mogą życie zatruwać...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest też wspaniałe, że wszystko na świecie(w tym i kobiety) ma swoją słabszą i mocniejszą stronę;-) Pozdrawiam serdecznie:-))

   Usuń
 51. Nic tylko brać z Ciebie przykład. Jesteś wspaniałą kobietą, przywracasz mi wiarę w to, że w życiu będzie dobrze! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej, choć życie nauczyło mnie, żeby nie czekać na lepsze tylko cieszyć z obecnego dobra. To sprawdza się:-)) Caluśki:-)

   Usuń
 52. Jestem gdzieś pomiędzy konwalią a różą i lubię to, że się zmieniam, dorastam...
  życzę Ci wszystkiego dobrego w tym dniu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie kwiaty są piękne i potrafią cieszyć, Tak jest też z kobietami:-)) Samego dobra życzę szczerze!

   Usuń
 53. Świetny ten alfabet☺ A płaszczyk cudny☺

  OdpowiedzUsuń
 54. Świetnie to wszystko opisałaś i świetnie wyglądasz. Miłego dnia :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkiego dobrego i dziękuję pięknie za miłe słowa:-)

   Usuń
 55. Pięknie wyglądasz! Ta czerwień to zdecydowanie Twój kolor!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie lubię czerwony kolor i cieszę się, że on t3eż lubi mnie;-) Dziękuję za miłe słowa:-)

   Usuń
 56. Super przedstawiłaś kobiecy labirynt, niepojęty dla mężczyzn, którzy nie wiedzą, że nic nie wiedzą i uważają że wiedzą ;) Skomplikowanie kobiet jest niepojęte w przeciwieństwie do mężczyzn, którzy są prości jak budowa cepa ;) Wszystkiego dobrego wszystkim kobietkom :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krótkie i trafne podsumowanie i nic więcej nie trzeba:-)Niech żyją kobiety w jak największym szczęściu!!!

   Usuń
 57. Świetny tekst! czyta się rewelacyjnie! a wyglądasz super! pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za tak przesympatyczny komentarz i pozdrawiam gorąco!:-)

   Usuń
 58. Pięknie napisałaś! Cała prawda:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo gorąco za miłe podsumowanie i pozdrawiam:-)

   Usuń
 59. Jak dla mnie kwintesencją kobiecości jest kolor czerwony. On najbardziej podkreśla urok kobiety. A Twój outfit w tym zakresie jest rewelacyjny.
  Wszystkiego dobrego w tym dniu i oby nas mężczyźni lepiej rozumieli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za tak pozytywną ocenę i podpisuję się pod życzeniami dla mężczyzn...Ciebie pozdrawiam gorąco:-)

   Usuń
 60. Każda z nas ma w sobie całą gamę, cały alfabet uczuć, myśli, odczuć - i bardzo dobrze, nie jesteśmy nudne :)
  Pięknie Ci z tą różą, nawet pogoda była po Twojej stronie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem nawet słońcu nie chce się wstać, ale prosiłam je od rana, żeby zechciało mi towarzyszyć, bo nie czas na zasłanianie się chmurami...no i popatrz...posłuchało mnie:-)) Dziękuję za słowa, które sprawiły, że zrobiło mi się słonecznie, choć to już późno popołudniowa pora:-)

   Usuń
 61. Nawet kobiety nie rozumieją skąd się wzięło to święto, to smutne...
  A Ty wyglądasz jak ta balzacowska różą! Przepięknie!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto jak kto, ale kobiety powinny znać swoją historię, bo taka znajomość daje moc by walczyć o swoje. Dziękuję z wdzięcznością za piękne słowa i pozdrawiam gorąco:-))

   Usuń
 62. Rewelacyjny wpis i piękna, bardzo kobieca stylizacja. Na pewno będę wpadała częściej :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam serdecznie i dziękuję za dobre słowa:-))

   Usuń
 63. Piękny wpis! Wspaniała stylizacja! Pozdrawiam!:)

  xxBasia

  OdpowiedzUsuń
 64. Rzeczywiście mało osób pamięta o walce. Dobrze,że ktoś przypomniał o tym :) Zaś co do zdjęć - wyglądasz przepięknie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mało kto dzisiaj zastanawia się nad czymkolwiek...po prostu gna w wirze, a w życiu też ważne jest by pogapić się w niebo, zastanowić skąd się wzięło to i owo... w tym Święto Kobiet. Dziękuję bardzo i pozdrawiam:-))

   Usuń
 65. Ciekawie napisałaś o kobietach! Piękne zdjęcia! Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za uznanie i pozdrawiam serdecznie:-))

   Usuń
 66. Ślicznie wyglądasz:D
  Stylizacja bardzo ładna :)
  I ten uśmiech na Twojej twarzy :D Super :D

  Zapraszam:* Odwdzięczam się za każdą obserwacje :*

  grlfashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja ślicznie dziękuję i pozdrawiam gorąco:-))

   Usuń
 67. Czerwono różo, miłego dnia życzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pewnie też dzięki Twoim życzeniom taki piękny dzień miałam:-) Pozdrawiam słonecznie:-)

   Usuń
 68. W stu procentach zgadzam się z alfabetem! Niestety, w obecnych czasach, wiele kobiet zapomina, że w parze z urodą, powinna iść również inteligencja..

  Piękne zdjęcia! Bije od nich mnóstwo pozytywnej energii!!!

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To co w głowie najważniejsze i jeszcze dobre serce. Dziękuję serdecznie za przyjazne słowa:-)

   Usuń
 69. Super tekst. Pięknie wyglądasz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki gorące, jest mi bardzo miło. Pozdrawiam gorąco:-)

   Usuń
 70. Przepiękny płaszczyk! :)

  nicoolsblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że Tobie również się podoba:-)) Pozdrawiam:-)

   Usuń
 71. Jak zwykle piękności!!!! Cudne zdjęcia i świetny artykuł! Wyglądasz pięknie, wiosna przez Ciebie przemawia kochana! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdego ranka namawiam tę wiosnę, żeby przyśpieszyła i przyszła nareszcie;-) Dziękuję za dobre słowa i pozdrawiam gorąco:-))

   Usuń
 72. świetnie to wszystko opisałaś :) hipokryzja i zazdrość to te cechy, które nas niszczą, niszczą relacje z drugą kobietą a potem czujemy się takie nieszczęśliwe! żebyśmy były bardziej solidarne to zdecydowanie więcej byśmy osiągnęli ale zawsze znajdzie się jakaś zazdrosna owca ;) no i wyglądasz uroczo! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno zrozumieć osobę zazdrosną i zawistną...od tych uczuć przybywa tylko zmarszczek na czole, ale niektórzy lubią się katować. Wielka szkoda. Tak jak piszesz...razem można znacznie więcej i weselej jest:-)) Pozdrowionka gorące:-)

   Usuń
 73. Odpowiedzi
  1. Dziękuję za przyjazne słowa:-) i buziaki ślę:-)

   Usuń
 74. Wow! Stylizacja rewelacyjna i uwielbiam czerwony kolor :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za serdeczne słowa:-) i miłych chwil w czerwonych ciuszkach życzę;-)

   Usuń
 75. My kobitki to tak zawsze pod górkę ;) Fajnie wyglądasz do twarzy Ci w czerwieni, a z czernią super połączenie :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale i tak cieszę się, że kobietą jestem choć to o wiele trudniejsze jest... dziękując za dobre słowa, pozdrawiam gorąco:-))

   Usuń
 76. Niesamowicie kobieco i elegancko ! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za uznanie. Jest mi bardzo miło. Pozdrawiam gorąco:-))

   Usuń
 77. Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo i uśmiecham się specjalnie dla Ciebie:-)

   Usuń
 78. Też nie słyszałam o rozwiązłym facecie, zawsze bawią mnie takie podwójne standardy w imię moralności :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podwójne standardy czyli Dulszczyzna oczywista - nie wiadomo czy bardziej śmiać się czy ze złości płakać. Osobiście uważam, że nie należy się temu poddawać:-) Pozdrawiam:-)

   Usuń
 79. Jest Pani bardzo pozytywną osobą! Super, tak trzymać!!! Uwielbiam czytać Pani posty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że się podobają te moje refleksje. Bardzo dziękuję za uznanie:-) Pozdrawiam serdecznie:-)

   Usuń
 80. :)bardzo fajny tekst:)do czytanie Twoich przemyśleń zachęcam też moją córkę...ona z punktu widzenia młodej osoby inaczej niekiedy odbiera różne rzeczy,ale ... niech uczy się mądrości od innych:)Pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To miłe, co napisałaś:-) Dziękuję serdecznie i polecam się na przyszłość:-))

   Usuń
 81. Przepiękna stylizacja. Taka kobieca i wiosenna. Pięknie Ci w czerwieni <3

  OdpowiedzUsuń
 82. Wołam: przyjdź wiosno wreszcie! Dziękuję za przemiłe słowa:-))

  OdpowiedzUsuń
 83. Ten tekst jest napisany po prostu prześwietnie! :)

  OdpowiedzUsuń
 84. Wspaniały tekst, pod którym mogę się podpisać rękoma i nogami, a strój przepiękny :-)

  OdpowiedzUsuń
 85. Uwielbiam Twoje alfabetyczne wyliczanki, z którymi jak najbardziej się zgadzam w stu procentach.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 86. super wyglądasz...test też świetny...pozdrawiam..

  OdpowiedzUsuń
 87. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 88. Ranking najlepszych tabletek na odchudzanie: - https://biodyne.org/

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Stara Kobieta... i ja , Blogger