10:04:00

WOJNA XXI wieku


BUDZĘ SIĘ RANO (24.02.2022 r.)


Pandemia dalej na świecie rozkłada karty.
Ja mimo wszystko, jak zwykle z wdzięcznością witam ranek. Tłusty Czwartek. To znaczy, że będą pączki. Córka obiecała, że usmaży i przyniesie zaraz z rana :-) Włączam radio... 

Na świecie wojna, w Europie wojna, kilkadziesiąt kilometrów od naszej granicy - wojna. O godzinie 3.45  jeden psychopatyczny człowiek myślący, że będzie żyć wiecznie, dokonuje zamachu na Ukrainę. Wysyła młodych ludzi na nie ich wojnę. Sam chowa się daleko na Uralu, w schronie.  Giną ludzie i marzenia ich. Nie ma spokoju, jest rozpacz i strach.
 
Minął apetyt na pączki... gdy inni poszukują chleba :-((

 - Co ja mogę? Co my możemy? Co oprócz płaczu? - zastanawiam się. 
- Nie możemy zostać obojętni, na to co dzieje się na naszej wschodniej granicy. Tylko nasze człowieczeństwo i honor może dodać energii walczącym i wyrazić solidarność z nimi.
 - Ukraińcy walczą by się obronić, by przetrwać, nie żeby się poddać.
 - Ukraińcy mają marzenia, stąd mają wolę i siłę do walki. Wspierajmy ich.
Dla mnie świat się rozpadł... najpierw pandemia... teraz wojna. Wojna to rzecz straszna, która pokazuje przemoc i tylko prawem silniejszego kieruje.

MIŁUJĘ  ŚWIAT


A on teraz jest w rozsypce i cierpi. I to ludzie ludziom organizują to cierpienie :-(((
Wojna mnie przeraża... bohaterstwo na rozkaz, przemoc bez sensu, to gadanie o patriotach, którzy poświęcają swoje życie nie z własnej woli tylko z nakazu agresora. To przecież jest nieludzkie. Zabicie kogoś w walce o kawałek muru, a zamordowanie? Czym się różni?

WOJNA  JEST  STRASZNA i dlatego apeluję:


PREZYDENCIE  PUTINIE opanuj się, jeśli nie chcesz by świat zapamiętał Cię jako zbrodniarza, nieobliczalnego despotę. Popełniłeś błąd! Wcale nie jest Ci teraz lepiej. Masz 69 lat, wycofaj się i zrób coś dobrego... wycofaj się. Inaczej Twoi biografowie zapiszą na kartach historii jak morderca, psychol, nieudacznik, nie potrafił udźwignąć roli męża stanu tak wspaniałego kraju jak Rosja i stoczył się na dno moralnej zgniłej hańby, a imię jego to Władimir Putin.
Nie wstyd jest błądzić, hańbą zabijać jest ludzi. Ludzi, którzy jedynie chcą być wolni i żyć w swoim suwerennym kraju. 
Władimirze Putinie, też masz dzieci. Pomyśl o nich. Nie bądź tchórzem i egoistą!

NIE ZGADZAM SIĘ NA WOJNĘ!


Władimirze Putinie
pozwól: innym wieść spokojne życie, kłócić się o nieistotne powody, radować z błahych spraw, decydować we własnych sprawach, pozwól w ich rękach zostawić ich przyszłość, pozwól im płakać i śmiać się z ich inwencji... bez Ciebie, bez Twojej, niepotrzebnej im ręki. Ty nie jesteś żadną wartością. Odejdź! Nie da się wymazać niektórych spraw, ale masz jeszcze czas.
Bo inaczej ja Stara Kobieta, będę musiała się modlić, żeby piorun na Ciebie spadł i spalił tak, by śladu na ziemi nie było! By nawet proch po Tobie ulotnił się tak, jakby Cię nigdy nie było. Nie jestem już smutna, jestem wściekła!!!

A Ty UKRAINO walcz, bo bez Ciebie nie będzie wolnej, suwerennej Europy. Europy, w której mieszkam ja, moje dzieci, moi bliscy, przyjaciele.
DZIĘKUJĘ!

10 komentarzy:

 1. Najlepiej niech zniknie z tego świata, zbrodniarz jeden parszywy. Każde żywe stworzenie, które ucierpiało powinno mu się odbić cierpieniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. To straszne co się dzieje:(((((((((((((((((

  OdpowiedzUsuń
 3. Popieram w 100 % !!! Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam wrażenie, że Putinowi nic już nie pomoże... I nie obchodzą go inni, tylko on sam i jego chore interesy. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszyscy nie mogliśmy uwierzyć w to co się dzieje. Oby wojna szybko dobiegła końca...

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety, do dyktatorów tego pokroju nie przemawiają racjonalne argumenty.
  Pozdrawiam serdecznie, Dorotko.

  OdpowiedzUsuń
 7. Doroto..Nikt nie pisze tak jak Ty..nikt!Lecą słowa potępienia,lecą słowa poparcia a wszystko psu na budę,bo Ty wiesz że całe zło leży u źródła.Ale wiesz co jest najgorsze..że jakby jakimś cudem udało się komuś go ukatrupić to na jego miejsce wskoczy zaufany kamrat..Ewa.

  OdpowiedzUsuń
 8. To jest chore żeby jeden debil rządził całym światem. Dla niego tylko powolna śmierć żeby patrzył na to co zrobił, ale czy to coś da???? czy ktoś taki w ogóle ma jakieś sumienie??
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja też długo nie mogłam uwierzyć. Teraz myślę, co będzie dalej?
  Pozdrawiam ciepło, Dorotko.

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety ale wojna szybko się nie skończy. Szkoda żyć ludzkich. Młodzi ludzie giną a znimi gina ich marzenia o lepszym i radosynym świecie.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Stara Kobieta... i ja , Blogger