12:00:00

Cena dzisiejszych przemian


Kiedyś ludzie ze sobą rozmawiali a nie wymieniali informacje. Liczył się dotyk, smak, spojrzenie w oczy, zapach, teraz wszyscy mówią - nie rozmawiają. Śpieszą się, a czas jest jeden. Wszystko zależy od tego jak go zagospodarujemy. Też biegłam. Małżeństwo, dzieci bynajmniej nie z programu 500+ tylko z 10-ego stopnia zasilania ;-) Kariera, wychowanie zamiast pokazywania... i ta myśl, że Ciebie nic złego nie dotyczy, że na wszystko przyjdzie czas. A życie to nie termin u dentysty - nie można go przełożyć, bo chwilowo Cię nie boli. Życie jest tu i teraz. A jak z szybkością 160 km/h przejedzie Ci gdy przechodzisz przez pasy przed nosem samochód... to chwalisz ten ułamek sekundy kiedy w torebce zadzwonił telefon i zawahałaś się idąc szybko. To był telefon od najmłodszej córki. 
Co do urody to ona przemija... ta prawdziwa zawsze jest (taka 100 - letnia Danuta Szaflarska... ponad sto lat i ciągle piękna).

PS. Jestem Dorota ;-) 
16 komentarzy:

 1. Uroda nie przemija tylko w każdym przedziale wiekowym jest inna.
  Fajna parka, ja o swojej zapomniałam...serdecznie pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj Doroto, miło że do mnie wpadłaś.
  Świetnie prezentujesz ciuszki a jeszcze lepiej piszesz.
  pozdrawiam Basia

  OdpowiedzUsuń
 3. Najważniejsze to dbać o siebie, bez względu na wiek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miło mi Doroto Ciebie poznawać - Ja Gabrysia jestem...:) Ostatnio sporo podróżuję pociągami i ta tęsknota za czasami, kiedy w przedziale toczyły się ożywione rozmowy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię to imię - kiedyś miałam przyjaciółkę o imieniu Gabrysia, ale wyprowadziła się daleko ode mnie... i jakoś kontakt się urwał. Szkoda. A propo pociągów to mam jeszcze spostrzeżenie jeżdżąc autobusami i tramwajami... siedzący ludzie w słuchawkach i ze smartphonami w rękach... kiedyś się chociaż wymieniało uśmiechy. Teraz to są wszystko oczy "niewidzące".

   Usuń
 5. Chyba uciekł mi motyw przewodni .
  Życie płynie jak ekspres do Memphis przeczytałam kiedyś w Zielonych Smażonych Pomidorach , niezależnie od czasów . Zmienia sie tylko sposób jego wykorzystywania . Ale czy jest on lepszy czy gorszy .... Nie wiem
  Ładna kolorystyka stylizacji ! Lubie brazy

  OdpowiedzUsuń
 6. Czas płynie jak zawsze tylko jakoś my bardziej zabiegani:)))co prawda ja już zwolniłam:)))świetnie wyglądasz Dorotko:)))Pozdrawiam serdecznie:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I dla takich miłych słów... warto się na chwilę zatrzymać :) Pozdrawiam :)

   Usuń
 7. Cas faktycznie płynie, ale nie mamy na to wpływu. Dlatego należny cieszyć się tym co tu i teraz.
  Świetnie wyglądasz :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie również nie podoba się dzisiejszy pęd, ale ja jakoś chyba mało "współczesna" jestem:)Najbardziej nie podoba mi się to, że teraz wszyscy sa przyklejeni do swoich telefonów i z nikim nie można na spokojnie porozmawiać... Świetnie wyglądasz, to prawda, że prawdziwe piękno jest zawsze widoczne, a Danuta Szaflarska to rzeczywiście świetny przykład - ona ma wręcz dziewczęcą urodę! Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Danuta Szaflarska to niesamowita osobowość.... wow!
  Prawda że życie to tu i teraz i tego nie da sie przełożyć więc należy dbać.... ale czasy takie a nie inne...taka bylejakość pewna, ale nie do końca bo wimy potrafimy coraz więcej mamy coraz większą świadomość jednak mam wrażenie że to w około to takie sztywne jest

  OdpowiedzUsuń
 10. Każda z nas jak doczeka będzie starą kobietą, ale wiem, ze dla najbliższych-kochających nas szczerze nie jest to wielka sprawa. Pozdrawiam Piękną Kobietę :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Każda z nas jak doczeka będzie starą kobietą, ale wiem, ze dla najbliższych-kochających nas szczerze nie jest to wielka sprawa. Pozdrawiam Piękną Kobietę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Starość się zaczyna i jest PIĘKNIE !!! Wreszcie robię to co lubię, uśmiecham się częściej. Dzieciom już dorastają dzieci, mogę skupić się na otaczającym świecie. Ze spokojem i optymizmem "żyję do przodu".
  Dobrze, że tu jesteś DOBRA KOBIETO :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Stara Kobieta... i ja , Blogger