17:00:00

Taka jestem! Alfabetycznie ;-)

 • Absurdy codziennego dnia nie są w stanie zmniejszyć mojego zachwytu nad życiem.
 • Być – to najpiękniejsze słowo świata. Wszystko dalej dopowiedzieć można jak tylko się chce. I wtedy jest jeszcze cudniej. LUBIĘ BYĆ... i …. i …. i Starą Kobietą też! Bycie każdemu zalecam :-)
 • Czasami warto zmienić zdanie, być odważnym, nie ulegać czarnym myślom – zaryzykować coś nowego dla radości, która nie zna wieku. Ciągle czegoś próbuję i kombinuję :-)
 • Dystans – do siebie i wszystkiego wokół już mam! Dlatego, że przestałam cierpieć z różnych powodów, a przede wszystkim użalać się nad sobą.
 • Eksperymentem zazwyczaj nazywa się coś, co się nie udało. Nawet gdyby moje życie za takie by uznano, to nie mam nic przeciwko dalszemu eksperymentowaniu :-)
 • Facet – mam wiedzę graniczącą z pewnością, że nie można go czynić czymś najważniejszym w swoim życiu, bo gdy odejdzie okazuje się, że „mniej niż zero” się ma (i bynajmniej nie chodzi mi o piosenkę Lady Pank ;-))
 • Grzeszę (nie jestem wyjątkiem, tutaj jestem zunifikowana;-)) – to nie znaczy, że czynię ciągle zło... bardziej, że nie czynię ciągle jeszcze dobra jakie być może powinnam – to wymaga skorygowania (wiem o tym).
 • Hipokryzja – nienawidzę jej, ale nie wiem czy mój mózg, który każe mi walczyć o byt nie doprowadza do takich wstydliwych (albo jeszcze gorzej;-) sytuacji. Nie wiadomo mi o takich, ale ktoś z boku ma prawo widzieć inaczej. Oby nie!
 • Choroba jest moim smutkiem, ale nie jest on w stanie zakłócić radości z powodu mojego istnienia (wciąż jeszcze :-)). Wierzę, że dopóki tak będzie, to ona nie wygra ze mną.
 • Irytacja – z każdym dniem jestem coraz bardziej tolerancyjna i nie zauważam też (specjalnie) irytacji innych osób, to pozwala mi udanie przeżywać dni, a osoby te wkurza (bo nic tak nie wkurza jak obojętność ;-)). Choć od jednej irytacji nie potrafię uciec. To od tej gdy ktoś ode mnie wie wszystko lepiej, w dodatku wie też co czuję i co powinnam. W takich sytuacjach liczę do stu, bawię się w Króla Ciszy, albo pomidora, albo wychodzę na chwilę (...i już nie wracam ;-)
 • Jestem spokojna, bo żyję teraźniejszością. Przeszłość mnie nie smuci tylko czerpię z niej mądrość, a przyszłość nie niepokoi, bo zbyt zajęta teraz jestem.
 • Kiedy przestałam się dostosowywać do pragnień, żądań innych i być taka jakby inni chcieli... od tego czasu jestem wolna
 • Lubią mnie psy, więc modlę się, żeby przy bliższym spotkaniu się na mnie nie zawiodły ;-)
 • Łatwość – nie doceniałam jak prosto, bez trudności pojęłam wiele rzeczy, jak wybroniłam z przeróżnych okoliczności, jak szybko nauczyłam, jak łatwo przychodzą do mnie różne zachowania, jak łatwo potrafię sobie wytłumaczyć... jak łatwo przystosowuję się. Doceniam, że mam ten dar: łatwość. Każdy powinien zastanowić się czy ma go, w jakiej dziedzinie i bardzo, bardzo szanować.
 • Miłość. Św. Augustyn mówił: „Tyle stajesz się z dnia na dzień piękniejszy, o ile wzrasta w tobie miłość. Bo miłość jest ozdobą duszy, jest jej pięknem” … codziennie rano budząc się z wdzięcznością przypominam sobie te słowa i kocham, wszystko kocham … żeby nie mieć zmarszczek ;-)) Ale bystrzacha ze mnie, co?
 • Nie poddaję się, zrozumiałam dlaczego. Nie będę dawać satysfakcji tym co mnie zranili i jeszcze mają ochotę na powtórkę i dalszej serii. Nic z tego!
 • Obrażanie się zupełnie mnie nie dotyczy. Nie obrażam się, nie planuję zaraz potem zemsty... tylko uruchamiam język cięty i wychodzę na swoje :-))
 • Pogrzeby i jubileusze: to takie same okazje - mówi się o ludziach dobrze. Różnią się tylko tym, że na jednej się płacze, a na drugiej uśmiecha. To nie jest szczere. Unikam ich jak ognia.
 • Robimy krucjaty w imię wartości, ciągle o nich się mówi, ale może trzeba po prostu nauczyć, pomagać ludziom dojrzewać do wartości. Moje wartości długo dojrzewały we mnie (przez co są silnie umocowane) i dzięki nim czuję się silna. Tymczasem lubię ludzi takimi jakimi są (niezależnie od tego, że ich głupota czasem mnie mrozi ;-), chamstwo odrzuca.
 • Samotność... najgorsze jest bycie z kimś, kto sprawia, że czujesz się samotnym. Miałam taki epizod, ale z drugiej strony byłam kochana i dlatego przetrwałam. Poza tym zrozumiałam, że lepiej być wyleniałą,  lecz z kłami wilczycą niż płaszczącą się psiną.
 • Śmieszy mnie, że gdy Nasi wygrywają jakiś mecz to są Nasi, ale gdy Nasi walą kogoś w łeb – to nie są Nasi , to są odszczepieńcy... jeden Nasz sportowiec stoi na najwyższym pudle to jest on Nasz, ale gdy tenże popełnia przestępstwo jest to wyjątek.
 • Tak wiele przeżyłam trudnych i ciężkich chwil, że teraz mam już tylko pewność, że może być tylko dobrze... choć ostatnio jak się schyliłam to zobaczyłam gwiazdy... dziwne! Kiedyś to w niebo patrzyłam by ujrzeć gwiazdy … trochę się zmieniło ;-)
 • Uśmiech towarzyszy mi od dziecka dlatego nauczyłam się odróżniać uśmiechy: szczęścia, siły, smutku, nadziei, zwycięstwa, fałszu, przyjemnego lekceważenia itd.... każdy jest mi znany. Wierzę w jego niepowtarzalną moc, która sprawia cuda.
 • Wykonując makijaż, żeby dobrze wyglądać... nie robię tego tylko dla siebie. Zawsze mam na uwadze, że mogę spotkać nowego przyjaciela albo starego wroga.
 • Zakochanie to stan, który przeżyłam wiele razy. To było jak obsesja... miłość przyszła znacznie później... jednak za wcześnie by przy niej pozostać do końca życia. Ale jeszcze wszystko przede mną!
 • Żart  - potrafię ze wszystkiego żartować... nie żeby trywializować, tylko tym sposobem przemagać trudne chwile. To zawsze się u mnie sprawdza, choć dla innych bywa niezrozumiałe. Ale to ich problem. Takich, cudzych, bzdurnych problemów się nie chwytam ;-)

Od A do KOŃCA … nieważne literki...
Mimo smutku, który rozrywa serce; gniewu, który roznosi doszczętnie; łez, których nie można pohamować; rozpaczy, od której głowa pęka; żalu, który nie pozwala oka zmrużyć; tęsknot niedających się zaspokoić …  trzeba być jak skała - twardym, a w środku wdzięcznością - miękkim i uśmiechem  - pięknym :-) 
Ja do tego dążę i całkiem nieźle mi to idzie :-)) 
73 komentarze:

 1. Życie jest dość trudne-są chwile radości i smutku i trzeba być twardym jak skała, ma Pani rację. Piękny tekst- jak zawsze daje dużo do myślenia.
  Pozdrawiam serdecznie ;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki serdeczne:-) Życie jest trudne, ale przepiękne...ściskam gorąco:-))

   Usuń
 2. Uwielbiam Twój optymizm. Wspaniały post a Ty jak zwykle wyglądasz - BOSKO!
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Ci Łucjo serdeczne i ściskam:-))) bardzo gorąco!!!

   Usuń
 3. Dorotko, komentując muszę się powtarzać, ale nie da rady inaczej: zawsze piszesz tak mądrze i trafiając swoimi słowami prosto do serca. Kolejny wpis, którego muszę nauczyć się na pamięć.
  I jak zawsze piękna i promieniejąca.
  Serdeczności posyłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci Małgosiu bardzo serdecznie i życzę samych radosnych chwil, ani chwili smutku, zawahania i niewiary w siebie:-) Całuski:-)

   Usuń
 4. Chciałabym być tak nastawiona do życia jak Ty. Nie każdy potrafi być optymistą:)
  "Przeszłość mnie nie smuci tylko czerpię z niej mądrość, a przyszłość nie niepokoi, bo zbyt zajęta teraz jestem." - To zdanie mówi wszystko!!! Chyba je wydrukuję i powieszę na drzwiach aby codziennie czytać!
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydrukuj Kochana, wydrukuj...takie podejście powoduje, że przestaje boleć głowa i wtedy zaczyna dostrzegać się to co istotne, słyszeć co piękne, smakować po prostu wszystko...życie jest trudne, ale nie ma sytuacji bez wyjścia...czasem po ludzku nie chcemy go znaleźć, idziemy na łatwiznę. Wychodzę z założenia, że jestem winna wdzięczność życiu za to, że je otrzymałam i należycie powinnam wykorzystać tę szansę...nie utrudniać sprawami byłymi i tymi na, które nie mam bezpośredniego wpływu...teraz i tu - najważniejsze są. Życzę Ci wszystkiego najwspanialszego i więcej wiary w siebie:-)))Dzięki za dobre słowa:-))

   Usuń
 5. Bardzo podoba mi się hasło z litery "s". :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak zawsze cudowny zestaw cech i wartości :-) Podpisuję się pod nim i pozdrawiam serdecznie :-) Zdjęcia wspaniałe ,modelka również :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam czytać Pani pozytywne wpisy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jesteś niezwykle mądrą, emanującą pozytywną energią osobą:) Gdy ma się "doła" wystarczy zajrzeć do Ciebie i doładowanie gwarantowane:) Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za dobre słowa i gwarantuję, że jak się ma doła, to wystarczy przestać kopać;-)) a doła nie ma... taki żarcik;-)) Mnóstwo dobrej, mocnej energii z wielką wdzięcznością za dobre słowa Ci przekazuję i ściskam mocno:-))

   Usuń
 9. Jest Pani bardzo pozytywna osoba i piękną kobietą :) śliczna torebka:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Za oknem zima a tutaj cudowna Wiosna. Dorotko, pełna optymizmu i czarująca jak zawsze - dziękuję za kolejny świetny post, którym trafiasz prosto w serce. Twoje wpisy są zawsze tak doskonale przemyślane, opracowane i opowiedziane, że nieraz nawet w nocy ale muszę tu zajrzeć i poczytać sobie - tyle w nich prawdy i kobiecej mądrości. Wyglądasz zjawiskowo. Uściski i pozdrowienia cieplutkie :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło, jestem ogromnie szczęśliwa, że chce Ci się Inko, znajdujesz czas na czytanie moich postów ... niebo było zachmurzone, a tu takie słowa i od razu zaświeciło słonko ... Ty to sprawiłaś:-)) Ściskam Cię serdecznie:-)

   Usuń
 11. Dojrzałość, pewność siebie, ale nie bezczelność... świadomość, zrozumienie i akceptacja... Dorota, im dalej w las, tym większy spokój pomimo wszystko...
  Oby więcej takich wspaniałych ludzi na mojej drodze :)
  Bardzo lubię tu bywać, lubię czytać i oglądać... i cieszę się ogromnie, że znajdujesz czas i wpadasz z rewizytą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wdzięcznie dziękuję za każde Twoje słowo, bo mnie już brakuje słów by opisać moją radość z tego powodu, że Cię poznałam:-) Serdeczności ogromne:-)

   Usuń
 12. Przepiękna stylizacja! Świetnie wyglądasz - uwielbiam taki styl!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kłaniam się nisko i dziękuję pięknie za cudne słowa:-))

   Usuń
 13. Jak zwykle kolejny optymistyczny wpis :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 14. Podoba mi się Twoje podejście do życia :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jesteś wspaniałą , pozytywną osobą :) Tak trzymaj!
  Śliczna stylizacja!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam się, trzymam, bo kocham i jestem kochana, więc wdzięczność do życia mam ogromną:-)))Dzięki za dobre słowa i pozdrawiam serdecznie:-))

   Usuń
 16. Kochana,uwilbiam czytać Twoje przemyślenia! Są pełne mądrości i humoru zarazem. Często czytając odnoszę je do własnego życia...Pięknie się prezentujesz a ja czekam na kolejny wpis😊 pozdrawiam 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Basiu za dobre słowa i cieszę się bardzo, że odczuwasz nasze podobieństwo:-)) Buziaki i uściski serdeczne:-))

   Usuń
 17. Wspaniały alfabet, Dorotko!
  Podziwiam, jak w prosty i przyjemny sposób piszesz o życiu.
  A optymizmu tylko się od Ciebie uczyć :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez optymizmu nie da się żyć, bo wtedy popada się w marazm i nie da rady przechodzić przez trudne chwile, bo przecież takie również są. Tylko optymizm motywuje do działania, do wprowadzania zmian bez lęku tylko z zapałem. Jak to się zrozumie, to wtedy nie straszny ziąb ani upał... wszystko dobre jest:-)) Dzięki za dobre słowa i niech dobra moc zawsze będzie przy Tobie:-))

   Usuń
 18. Wspaniałe podejście do życia!!!Super stylizacja!!! Serdecznie pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki piękne i pozdrawiam jak najserdeczniej:-))Specjalne całusy dla Ciebie Doniu:-))

   Usuń
 19. Uwielbiam Twoje alfabetyczne teksty- MŁODA KOBIETO!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo ... mam nadzieję jeszcze niejeden alfabet napisać:-) Dzięki za dobre słowa i pozdrawiam serdecznie:-)

   Usuń
 20. Życie teraźniejszością to niezwykle ważna rzecz. Nie ma sensu bez końca analizować przeszłości i dawać się jej zdusić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozdrapywanie ran jest bolesne i na nic nikomu się nie przydaje...trwać dobrą chwilą to jest prawdziwe szczęście:-)) DZIĘKI ZA ZROZUMIENIE I POZDRAWIAM SERDECZNIE:-))

   Usuń
 21. JEST PANI PRZEPIĘKNYM CZLOWIEKIEM ! Marta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci Marto i buziaki serdeczne przesyłam:-))

   Usuń
 22. Wyglądasz cudnie, a alfabet świetny :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 23. I od razu się człowiek uśmiecha, gdy czyta takie wpisy - optymizm i pogoda ducha aż z nich bije :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba się uśmiechać, bo to bardzo zdrowe...dzięki za dobre słowa i pozdrawiam serdecznie z uśmiechem szerokim:-))

   Usuń
 24. Bardzo dobrze się czyta Twoje posty, są takie życiowe i tak wiele rzeczy mogłabym powiedzieć o sobie. Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Ci bardzo za uznanie, dobre słowa:-) Jestem bardzo Ciebie ciekawa, jeśli masz ochotę to napisz proszę:-) Pozdrawiam bardzo serdecznie:-))

   Usuń
 25. Piekny post!!bardzo lubie tu zagladac.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezwykle mi miło i pozdrawiam bardzo gorąco:-))

   Usuń
 26. Świetny alfabet! Wspaniała sesja!

  OdpowiedzUsuń
 27. Pani posty są bardzo pouczające. Dają dużo do myślenia.
  P.S Ten odcień róży pasuje Pani.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za dobre słowa i uznanie dla róży...pozdrawiam bardzo serdecznie:-))

   Usuń
 28. Bardzo podobało mi się to co napisałaś o przeszłości i przyszłości!
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu i teraz pozdrawiam Cię bardzo serdecznie...zdradzę, że popijam właśnie wodę, bo ja jestem wodocholiczką;-))

   Usuń
 29. Ach, te Twoje alfabety, zawsze takie prawdziwe :) Wyglądasz wspaniale, radośnie i piękną masz torebkę, taka kuferkowa, przydałaby mi się :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Ci Ewko za wszystkie dobre słowa:-) A torebka mimo, że niewielka bardzo jest pojemna i miło mi, że się Tobie podoba. Pozdrawiam bardzo serdecznie:-))

   Usuń
 30. Wspaniały ten Twój alfabet, do tego ubranie w takich energetycznych kolorach i wtedy żaden mróz niestraszny! :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mróz tego dnia był straszny, ale czego się nie robi dla Czytelniczek:-)) Dzięki za dobre słowa i pozdrawiam serdecznie i gorąco:-)))

   Usuń
 31. Wdzięczność to podstawa - codziennie dziękuję za kolejny dzień i za wiele, wiele rzeczy, które się wydarzyły. Pięknie napisałaś o wartościach, jakoś tak mnie wyjątkowo chwyciło to za serce. Pozdrawiam cieplutko, Renata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wdzięczność - to podstawa życia...każdego dnia się o tym przekonuję, choć doprawdy nie muszę, bo wiara we wdzięczność, która wszystko potrafi - jest we mnie wielka, wręcz nieogarniona swą wielkością:-)) Pozdrawiam Cię Reniu serdecznie i wdzięcznie dziękuję za dobre słowa:-)

   Usuń
 32. Super wpis.
  Chciałabym mieć Twoją mądrość, a jeszcze bardziej siłę ...

  Super stylizacja nowoczesnej kobiety :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki piękne za dobre słowa i przesyłam moc dobrej energii ... wszystkiego najlepszego KOCHANA:-))

   Usuń
 33. Co do stylizacji, to nie oceniam, bo nie mój styl. Natomiast Twoja alfabetyczna charakterystyka nad wyraz ciekawa. Sama na taką chyba bym się nie zdobyła, chociaż uważam się za osobę szczerą(niektórzy twierdzą, że do bólu). Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Iwono za dobre, szczere słowa i bardzo serdecznie Cię pozdrawiam:-)) NIE ZMIENIAJ SIĘ, BĄDŹ SZCZERA. Właśnie mój następny post będzie o szczerości:-)

   Usuń
 34. Grzeszyć to znaczy czynić zło? Dorotko z tym się nie zgadzam haha, pięknie Ci w tych kolorach pozdrawiam Dusia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dusiu...racja...grzeszyć, to nie znaczy zawsze czynić zło;-))) czasem grzechu brakuje, co(?) i jakiegoś zapomnienia(?) Ściskam Cię gorąco:-))

   Usuń
 35. Świetny wpis!
  Zapraszam do siebie
  https://sferapiekna.wordpress.com/2018/03/05/maybelline-fit-me-ulubiony-podklad-ostatnich-miesiecy/

  OdpowiedzUsuń
 36. Dzięki serdeczne i do zobaczenia😊

  OdpowiedzUsuń
 37. Uśmiałam się z "naszych"i tych samych ,ale już nie "naszych ".
  Co do pozostałej zawartości alfabetu stosuję i podpisuję się obiema rękoma.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Stara Kobieta... i ja , Blogger