17:56:00

Truizmy i banały... rozprawa z nimi.


Komu potrzebne jest powtarzanie, że :  "woda jest mokra", a "trawa zielona" i trzeba zrobić pierwszy krok, by następne poczynić. To przecież truizmy i banały jakich codziennie rodzi się tysiące. Czy my się nad nimi w codziennym życiu zastanawiamy, czy myślimy o tym, że właściwie codziennie wykonywane przez nas prace są zwykłe, powtarzalne aż przez to banalne i nikt się nie zastanawia ile musimy z nas siły wyczerpać, ile intelektu wykorzystać, ile serca włożyć, ile pasji użyć, a namiętności oddać, żeby je stworzyć... i żeby nam, lecz również innym żyło się łatwiej i przyjemniej.  Nic nie jest tak proste ani trudne jak wygląda. Na co dzień, w gonitwie, w ogromie innych mniej istotnych spraw zapominamy, że żeby inni nas zrozumieli i my innych też jako tako pojęli, to musimy wykazać zainteresowanie i zagłębić się w to, co ważne i mniej ważne, od lat powtarzane, ale nie zawsze do naszej głowy dopuszczone.

Stwierdzenie prawdziwe, ale banalne - zbyt znane wszystkim, żeby je powtarzać?  Czy bezkrytyczne posługiwanie się truizmami jest coś warte i do czegoś przydatne? Truizmy i banały to, i prawdy oczywiste, które od wieków przez najmądrzejszych są wymyślane, przez inteligentnych powtarzane, przez mądrych wykorzystywane, a przez głupszych wydrwiwane. A to z nich składa się życie i żadna technika, cybernetyka, ekonomia i polityka tego nie zmieni. 

Bo przecież truizmem jest:
... że jeśli wydaje nam się, że wyczerpaliśmy już wszystkie możliwości - to nieprawda jest. Tak naprawdę nie da się wszystkich wyczerpać, a to z obawy, a to z lenistwa, a to z braku wiary. Tak naprawdę, najczęściej nie wykorzystujemy żadnej możliwości.

... i dlatego ważne jest powtarzanie, przypominanie tego zdaje się każdemu – banału pospolitego...
Nie pozwalaj innym za siebie podejmować ważnych decyzji – truizm – ale czynisz tak... nie potrafisz inaczej – to  oddaj swój dowód osobisty do Urzędu z dopiskiem "Nie dorosłem"

Nie daj się molestować (pusty frazes?)... a lubieżny szef łapie Cię za piersi w pracy, a Ty  zarumieniona, słowami "ależ co ty robisz, nieśmiało odtrącasz końskie zaloty" – truizm nie do końca zdefiniowany, że tak nie powinnaś – złap go mocno za jaja i duś jeszcze mocniej i zapytaj niewinnie "miło ci jest?"

Banałem jest stwierdzenie, że jeśli zaczniesz robić coś dzisiaj, to masz większe szanse od tych, którzy nie zaczęli nic robić wcale... ale Ty dalej leżysz wygodnie na kanapie i czekasz aż samo coś Ci wpadnie w ręce ...  (nie)istotne? jest, więc banalne przypomnienie, że z takiego (nie)poczynania nic nie będzie.

Oczywistością zdaje się być powiedzenie: Kto rano wstaje temu Pan Bóg daje – ale czy ten ktoś wyspany jest? ;-))

Brak czasu to zła organizacja... ale ostatnio pracuję jak opętana i niby na wszystko nawet mam czas, a pracy wciąż nie ubywa – bzdura to? Truizm bez podstawy doświadczenia czy co? Warte zastanowienia....

Nie jest ważne to co się nam przytrafia, lecz to co z tym zrobimy – truizm przydatny – przytrafił mi się nie w porządku mąż, to go wyrzuciłam...  

Szklanka zawsze do połowy jest pusta, albo pełna - zależy czy mówi o niej optymista czy pesymista, który dodaje jeszcze, że na pewno brudna. I to oczywiste, prawdziwe z obu stron stwierdzenie możemy z narzekania zmienić w wyzwanie i w ten sposób wykorzystać tę prawdę fascynującą, że jednocześnie może czegoś nie być i coś być.

Wszystkie nam są te treści znane, ale zależy jak je wykorzystamy i co najważniejsze -  młodszym przekażemy. Im człowiek więcej wie tym trudniej wybrać te najoczywistsze sprawy i do tego odpowiednio ubrać je w słowa. Słowa tu mają znaczenie, bo od ich doboru zależy ich zrozumienie i odpowiednie przyswojenie. Chodzi bowiem o to, aby truizmy i banały zmienić w inspirujące do działań motywatory. Nie wystarczy bowiem, by czytający zrozumiał ich treść, ale jeszcze chciał, miał potrzebę ich wykorzystania i uczynić coś, co pokaże jakie owoce dała ich praca i tu się narzuca cytat "Poznacie ich po ich owocach", czyli po widocznych rezultatach można ocenić człowieka. I nie o gadanie tu tylko chodzi.  Praktyczne wdrożenie w czyny myśli przeczytanych, nawet tych uznanych za proste banały to jest wygrana nasza z ich przyswajania. Na przykład każdy wie i przyjmuje, że "żeby zdrowo żyć należy zdrowo się odżywiać i uprawiać jakiś sport".
To ciekawe skąd tyle brzuszków zwisających pod paskiem u panów zaledwie po czterdziestce i pań z otyłością brzuszną zwalaną na fakt urodzenia dziecka.

Jeśli idziesz przez piekło, to nie zatrzymuj się, przyśpiesz raczej. Wszystko się kiedyś kończy. 
I to prawda, bo mija czas i wszystko przemija - tylko i zawsze trzeba mieć nadzieję, że obecna sytuacja też ulegnie zmianie. To motywuje do działania i przekłada się na rezultaty, a nie pozwala spalić  się w piekle złych emocji, i jeszcze gorszych wyborów.

Tysiącmilowa podróż zaczyna się od jednego kroku – proste aby przekonać małe dziecko, że żeby doszło do ukochanej, lecz oddalonej zabawki nóżki musi postawić prosto i odważnie ruszyć. I człowiek dorosły wie, że jeśli nie zdobędzie siły i odwagi by postąpić jeden krok dalej w osiągnięciu wymarzonego celu, to w ogóle tego nie osiągnie, bo do niego nie dojdzie. Każdy początek wymaga czasu i każdy zaczyna się od małych, powtarzalnych, czasem nudnych i zniechęcających kroków, ale trzeba zrobić ten pierwszy.Taki banał!

Ktoś ma więcej odwagi i żył swoim życiem prawdziwym – nie tym, którego oczekiwali inni od niego. I ten ktoś umierając nie będzie miał żalu, że nie pokazywał swoich prawdziwych uczuć, nie wybrał ścieżki komfortu i przeciętności; wykorzystał jak umiał swoje talenty i nie spóźnił się z okazywaniem miłości, wybaczył tym, którzy go skrzywdzili i przeprosił tych, którym uczynił źle.
Z tej perspektywy niby banalny cytat z Marka Twaina, który pierwszy raz usłyszałam jako mała dziewczynka z ust mojej babci: "Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałować tego, czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś" wydaje się jak najbardziej potrzebny i ma moc.

Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na życie cudzym życiem. Kolejny truizm – niezwykle istotny – zamiast zajmować się cudzymi sukcesami, naigrywać z innych osób porażek, dać się złapać w pułapkę sterowania przez inne osoby – lepiej myśleć własnymi kategoriami, sercem. W ten sposób tworzymy swoją indywidualność, niepowtarzalność i czynimy się cudowną wartością dla świata, bo "Stajemy się jedyną osobą, której jest przeznaczone ją stać się,  przez to, że decydujemy się nią być". W ten sposób podążamy drogą, której nie znamy, ale mamy szansę się na niej wyróżnić. 
Już nie wiadomo co w tym tekście zwykłym truizmem, banałem, prawdami oczywistymi jest, a co mądrością być może dopiero teraz zauważoną. Jedno jest pewne... życie to nie bajka, która zawsze kończy się dobrze...żyli długo i szczęśliwie... nikt nie pisze, że życie banalne ich było jak cytaty z najwybitniejszych dzieł, jeszcze wybitniejszych pisarzy, filozofów i poetów.
Nawet Dostojewski napisał: Człowiek jest nieszczęśliwy tylko dlatego, że nie wie, iż może być szczęśliwy. 

Jak to nie wie (?), każdy wrażliwy i myślący wie, że nie ma czarodziejskiej różdżki szczęścia, ale jest w nas pragnienie, siła i wyobraźnia, żeby szczęśliwym być, i to do tego stanu nas pcha. Bo samo do nas nic nie przyjdzie, chyba, że pies zza płotu, bo nie jadł obiadu i widzi w nas smaczny kąsek 😉

Każdy jakieś tam banały kleci, sam Albert Eistein stwierdził: Największym wynalazkiem jest procent składany. Chyba dla banków 😉(?) Zapomniał o żarówce, kolei i paru innych rzeczach.

Pieniądze szczęścia nie dają ... niby nie, ale jak wykupić bez nich leki na depresję spowodowaną brakiem wyżej wymienionych? Może jednak dają poczucie bezpieczeństwa...co kolejnym truizmem jest, ale jak zabezpieczyć to poczucie, gdy pracy nie możesz otrzymać, bo albo wiek znacznie przeterminowany, albo wykształcenie niezadowalające... na pierwsze nie ma się wpływu (żadnej reklamacji), a to drugie trzeba by uzupełnić (takie życie 😉).

W życiu nie da zatrzymać się nic... to akurat najprawdziwsza prawda, z którą nie można zrobić nic, więc lepiej nie przywiązywać się do rzeczy, bo do czego się przywiążesz, to będziesz chciał zatrzymać, a tam gdzie pójdziesz, bez tego się obędziesz 😉

Wszystko wydaje się błahe i oczywiste, ale czy takie jest?
Cóż jeśli nie?
Pozostaje nam wierzyć: ... w to co wierzymy, w siebie, dobro ludzi, że jutro się obudzimy jak zwykle i koło kolejnych banałów na nowo zacznie się toczyć 😀

Drętwa mowa Starej Kobiety? Nie... życie składa się z banałów, komunałów, wytartych sloganów... gdyby przeanalizować ich jeszcze więcej: że miłość pokona wszystko, rodzina jest Twoją siłą ; dobro, które dajesz powraca, prawda leży w środku... i jeszcze sto innych – to przekonasz się, że to nie są puste słowa.
W życiu ważne są te drobiazgi... one składają się na to kim jesteśmy... Jeśli potrafimy uznać ich ważność, to znaczy, że potrafimy cieszyć się życiem.
Po nas przyjdą następni i czy zobaczą coś nowego? Nie sądzę... zobaczą te same rzeczy, które przed nimi może inni widzieli w innym miejscu, ale będą podobnie banalne... "woda wciąż mokra", "trawa zielona", a szklanka?... jak zwykle do wyboru – w połowie pusta lub pełna do połowy 😉
79 komentarzy:

 1. Bardzo wartościowy wpis i piękna stylizacja. Miło się czyta i ogląda, pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję wdzięcznie i pozdrawiam serdecznie:-)))

   Usuń
 2. Świetnie napisane. Czasami też czekamy na coś wielkiego i te małe rzeczy umykają nam po prostu. A szczęście to zbieranie tych wszystkich maleństw do kupy. Kobieto, wyglądasz cudownie. A te dwa jasne dodatki, torba i szal, sprawiają, że wzroku nie idzie oderwać. Bije od Ciebie cudowna energia :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mnie raduje Twój pozytywny odbiór...dziękuję serdecznie i mocno ściskam:-)))

   Usuń
 3. Myślę.że z tymi na kanapie to jest trochę inaczej.Oni czują potrzebę działania, ale wszystko rozbija się o braki.
  Bo gdyby mieli-pieniądze, samochód, prawo jazdy,wujka prezesa Orlenu,ciotkę w Ameryce,innych rodziców, ... to ho,to i jeszcze trochę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby to wszystko mieli to jeszcze bardziej by się w tę kanapę wbili;-)))Pozdrawiam gorąco:-)))

   Usuń
 4. Takie już jest to nasze życie, pełne truizmów i banałów i tylko od nas samych zależy co z nim zrobimy i jak je przeżyjemy.
  Piękne zdjęcia i stylizacja! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko jest banałem, jak się tak dobrze zastanowimy i masz rację: wszystko zależy co z tym zrobimy:-))) Pozdrawiam słonecznie:-))

   Usuń
  2. Kochaj banały ciesz się drobiazgami a przede wszystkim faktem że możesz zyc I możesz dokonać wszystkiego choc wcale nie musisz a będziesz szczesliwy

   Usuń
 5. Hahah w samo sedno! Tak to jest, że przez życie idzie się z banałami :D jakkolwiek by to nie zabrzmiało ;) a swoją drogą może jakieś porady jak kupowac w SH? Takie cudne rzeczy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym kupowaniem to po prostu ...szczęście...Dzięki i ściskam serdecznie:-))

   Usuń
 6. Kapelusz masz świetny!
  A teksty- sama wiesz- doskonałe:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki gorące i kłaniam się wdzięcznie za piękne słowa:-))

   Usuń
 7. Dorotko, czy wiesz, że byłabyś wspaniałym psychologiem - terapeutą? Pisz, pisz jak najwięcej, bo Twoje słowa są na wagę złota.
  Stylizacja jak zawsze zachwyca.
  Serdeczne uściski posyłam i... zabieram się za przeczytanie tekstu jeszcze raz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Ciebie Małgosiu zawsze mogę liczyć...dzięki gorące i ściskam mocno:-))

   Usuń
 8. Świetny kapelusz! I całą stylizacja! Mądra kobieta z Ciebie;) Przesyłam uściski!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję z ogromną wdzięcznością za dobre słowa i pozdrawiam bardzo gorąco:-))

   Usuń
 9. Dużo w tym prawdy albo sama prawda ☺ a stylówka świetna, pomarańczowo energetyczna ☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pomarańczowym kolorze czuje się życie, aja chćę je odczuwać jeszcze mocniej niż czuję...ciągle mi mało:-))

   Usuń
 10. Twój wpis daje kopa niczym poranna kawa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za tak miłe słowa i ściskam mocno:-))

   Usuń
 11. "Nie pozwalaj innym za siebie podejmować ważnych decyzji – truizm – ale czynisz tak... nie potrafisz inaczej – to oddaj swój dowód osobisty do Urzędu z dopiskiem "Nie dorosłem"" ten cyttat będzie kiedyś recytowany w szkołach :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uśmiałam się z tego Twojego podsumowania:-)) Ściskam mocno:-))i dziękuję bardzo:-)

   Usuń
 12. Kolejny świetny tekst! ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. No uwielbiam Cię poczytać, zawsze konkret i prosto w punkt :)
  O stylizacjach nie muszę pisać nic nowego, zawsze jest na najwyższym poziomie :)
  Z pozdrowieniami - Kasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci Kasiu za komplementy tak szczere i pozdrawiam serdecznie:-)))

   Usuń
 14. Przyjemnie się czytała a stylizacja cudna a kapelusz szok, że taki był w sh :)
  Pozdrawiam i miłego weekendu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Codo kapelusza, sama się zdziwiłam, ale szczęście mi dopisało...wdzięczna jemu i Tobie jestem za tak miłe podsumowanie:-)))Ściskam mocno:-))

   Usuń
 15. Mądry tekst ... tak życie składa się drobiazgów, z małych "cudów" ... wystarczy je zauważać i doceniać :) ...
  Wszystko w życiu się zmienia ... bo jedyne co pewne to zmiany!
  Ten pomarańcz w tej stylizacji jest absolutnie niezbędny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomarańczowy to energia i radość, a ja bym chciała, żeby ona wszędzie była i trwała:-)) Serdeczności:-)))

   Usuń
 16. Piękny wartościowy post!
  Miłej niedzieli:-))))

  xxBasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję wdzięcznie Basiu i pozdrawiam serdecznie:-))

   Usuń
 17. Ładnie wyglądasz w kapeluszu, płaszczu; jesteś fotogeniczna.
  Nie marnować życia dla innnych osób - to ważne. Nie oglądać zbyt wiele filmów.
  Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za taką piękną laurkę, jest mi bardzo przyjemnie i miło. Trzeba żyć!!! najlepiej jak się potrafi...życie to wyzwanie, którego nie można zaprzepaścić - oto kolejny banał - ale wydaje mi się wart powtarzania:-)) Ściskam mocno:-))

   Usuń
 18. bardzo mądrze i trafnie napisane :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Świetny look i cały post. Piękny płaszcz.

  OdpowiedzUsuń
 20. Mądrze piszesz i pięknie wyglądasz Dorotko........"że miłość pokona wszystko, rodzina jest Twoją siłą ; dobro, które dajesz powraca, prawda leży w środku... i jeszcze sto innych ".......i podpisuję się pod tym obiema ręCYMA i palcYMA. Ściskam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja Cię ściskam mocno i wszystkiego najlepszego:-))Dzięki za dobre słowa:-))

   Usuń
 21. Kapelusz jest po prostu idealny ♥

  OdpowiedzUsuń
 22. Piękny wpis i stylizacja. Takie ciepełko od Ciebie bije:). Banały i truizmy były, są i będą. Ale to dobrze, bo w swojej prostocie mają dużo mądrości i prawdy. Jak zawsze wszystko zależy od kontekstu, a ten się zmienia, bo przecież życie to ciągła zmiana. Pozdrawiam cieplutko, Renata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Reniu ...wszystko w gruncie rzeczy jest banałem, gdy się jest już dorosłą osobą...tylko dla dzieci wszystko pachnie nowością...ale szybko to się kończy:-) Ściskam serdecznie i dzięki za dobre słowa:-))

   Usuń
 23. Bardzo wartościowy wpis.. :) Stylizacja natomiast jak zwykle zachwycająca podwójnie - raz, bo tak świetnie wyglądająca i dwa, że tak niewiele kosztowała! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za dobre słowa:-)) Ubierać się tanio to wielka przyjemność:-))

   Usuń
 24. Niezwykle mądry wpis. Zgadzam się z Tobą, że w życiu najważniejsze są właśnie te małe drobiazgi. Jeśli potrafimy uznać ich ważność, to znaczy, że potrafimy cieszyć się życiem. Ja właśnie codziennie staram się doceniać najdrobniejsze rzeczy, takie jak chociażby uśmiech męża czy radość dzieci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję wdzięcznie za dobre słowa. Cieszę się bardzo, że jesteś jedną z tych osób, które rozumieją, że suma banałów, drobiazgów to całe nasze życie i od nas zależy, które doceniamy, wybieramy, którymi się kierujemy:-))Ściskam mocno:-))

   Usuń
 25. Zawsze starałam się robić to czego inni ode mnie oczekują. Dopiero teraz, gdy dogania mnie pięćdziesiątka, zrozumiałam, że można osiągnąć szczęście robiąc to co uważa się samej za słuszne, choćby się miało pójść pod prąd :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hurra!!! Jesteś wygrana, tak trzymaj:-)) Ściskam serdecznie:-)

   Usuń
 26. Zawsze staram się zachowywać wobec innych tak jak sama chciałabym być traktowana☺
  Nie wyobrażam sobie mimo wszystko aby KTOKOLWIEK podejmował za mnie JAKĄKOLWIEK decyzję-to co w danym momencie wydaje się mało ważne za jakiś czas może mieć ogromne znaczenie ☺
  P.S.Świetna stylizacja😍
  Fajnie zgrana kolorystycznie ☺
  Pozdrawiam
  Lili

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postępujesz wzorcowo, gdyby tak wszyscy pojmowali życie...byłoby nam o wiele łatwiej:-)) Super buziaki dla Ciebie:-))

   Usuń
 27. No właśnie, komu potrzebne jest powtarzanie, że woda jest mokra...
  Niby to wszystko się wie, ale jednak nie do końca. Mam wrażenie, że niektórzy nie wiedzą, albo nie chcą wiedzieć, albo mówią, że po co, bo i tak się nic nie zmieni. Może tak im wygodnie, albo się przyzwyczaili?
  A życie składa się z drobnych rzeczy, małych kroczków i warto nad nimi nieco popracować, bo wtedy lepsza będzie całość :) Znowu banał?
  Interesująco przedstawiłaś temat. Warto poczytać :))
  Modowo też interesująco i ładnie :)) Pomarańczowe dodatki super!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak się dłużej zastanowić i im dłużej się żyje tym bardziej wszystko wydaje się banalne, ale te banały trzeba powtarzać dla innych - młodszych dla nauki, starszym ku przypomnieniu:-)Dzięki za miłe słowa i pozdrawiam serdecznie:-))

   Usuń
 28. Bardzo podobał mi się tekst z szefem żeby złapać go za jaja haha dobre ale i prawdziwe .Wpis bardzo mi sie podoba no i te kolory pomarańcz cudo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za pozytywne przyjęcie i pozdrawiam słonecznie:-))

   Usuń
 29. Post super, warto przeczytać, a Ty jak zwykle wyglądasz pięknie :-)Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję wdzięcznie i serdecznie...pozdrawiam gorąco:-))

   Usuń
 30. Piękne zdjęcia na jesiennym tle :)

  OdpowiedzUsuń
 31. To prawda... Trzeba cieszyć się chwila i tym co mamy...
  Z tego co widać, Ty się cieszysz życiem:))
  Ślicznie wyglądasz!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba cieszyć się kiedy tylko można, bo na smutek zawsze znajdzie się czas, ale nie warto za nim gonić:-) Dzięki za miłe słowa i pozdrawiam serdecznie:-))

   Usuń
 32. Pięknie piszesz i czyta się Ciebie z ogromną przyjemnością. A do tego jesteś niezwykle piękną kobietką.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo pięknie dziękuję za wszystkie miłe słowa:-) Pozdrawiam gorąco:-))

   Usuń
 33. Ciekawy post. Bardzo ładne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Takie to prawdziwe! <3 A stylizacja jak zawsze przepiękna i taka radosna! :D Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wdzięcznie dziękuję i pozdrawiam niezwykle mocno:-))

   Usuń
 35. czasem, choć mówienie o rzeczach oczywistych wydaje się zbędne jest wręcz wskazane :) pięknie wyglądasz- taka promienna i szczęśliwa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak właśnie myślę, że trzeba mówić, mówić i jak najwięcej mówić dla nauki, przestrogi ... z miłości:-)) Dzięki za dobre słowa i pozdrawiam pięknie:-)

   Usuń
 36. "Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałować tego, czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś" biorę sobie głęboko do serca .:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak...weź, weź...to się sprawdza:-) Serdeczności ogromne:-)

   Usuń
 37. bardzo sie ciesze , ze do mnie wpadlas i w ten sposob moglam sie tu znalezc. To co piszesz jest mi bardzo bliskie, ucze sie "egoizmu" , super tekst i Taki motywujacy. Pozdrawiam cieplutko i nie martw sie wiosna przyjdzie i przytuli ciepelkiem. Trzymaj sie zdrowo.

  OdpowiedzUsuń
 38. Kochana u Ciebie jak zawsze w sedno jak zawsze w punkt !

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Stara Kobieta... i ja , Blogger