11:02:00

ŻYCZENIA nie tylko z OKAZJI ŚWIĄT - z cyklu Alfabety Starej Kobiety


KOCHANI (kobiety, mężczyźni - przekonani co do swej płci i inaczej zdeklarowani - wszyscy - młodzi i starzy :-) Grubi i chudzi, wierzący w dobro, ludzi lub tylko w Boga lub inną wiarę wyznający... bogaci, nie za bardzo zamożni... ekstrawertycy i w sobie zadumani, od innych stroniących, perfekcyjni i bardziej na luzie... zakochani i na miłość ciągle czekający... KOCHANI - życzenia - do Was wszystkich dzisiaj kieruję życzenia. To słowa z głębi serca płynące do Was, tych którzy mnie czytają i nie czytają - do osób, które komentują i piszą i tych co nie mają czasu lub mają to w d...e, na Facebooku się odzywają, czy mailem kontaktują. 

Do wszystkich znanych mi z codzienności, nieznanych w ogóle... życzenia jak najserdeczniejsze kieruję z Okazji Wielkanocy i bez okazji, tak ze zwykłej sympatii do życia i ludzi. 

BY WAM WSZYSTKIM SIĘ DOBRZE, według Waszych reguł darzyło i w Alfabecie Starej Kobiety sprawdziło :-)))

ŻYCZĘ WAM BY:

A - AMBICJI swoich, w braku wiary do siebie, nie pogrzebali. Tym samym trzymajcie się z daleka od ludzi, którzy próbują pomniejszać Wasze aspiracje.

żebyście 

B - BIEDY nie doświadczyli... bo inflacja i drożyzna szaleje... może być różnie :-( gdy jeszcze za miedzą wojna prawdziwa, a w niej ludzi się bez powodu zabija.

byście

C - CIERPLIWOŚCI wiele mieli. Tym łatwiej będzie Wam zaakceptować życiowe zmiany.

D - DENERWOWANIA SIĘ jak najmniej mieli, bo jak to pięknie ujął E. Hemingway "Denerwowanie się, to mszczenie się na sobie, za głupoty innych".

E - EGOIZMU zdrowego się nauczyli. I innym uzmysłowili, że NIE, to w Waszym wydaniu jest całe zdanie, nie słowo jedynie :-)

F - FANTAZJOWAĆ (na Wam miłe tematy) nie zaprzestawali :-) Bo takie macie prawo, bez względu na wiek :-)

G - GODNOŚCI swojej odebrać nie pozwolili... nikomu!!! Tego tłumaczyć nie potrzeba. Godność to absolut!

H - HIPOKRYTÓW ze swego życia bez żalu wykreślali. Bo po co i na co mają zakłócać Wasze postrzeganie świata ;-) Nie potrzebujecie udawania ;-)

I - INTUICJI swojej słuchali, a złym podszeptom nie ulegali ;-) Intuicja to dar! 

by

J - JAJA u mężczyzn, z którymi żyjecie nie były malowane... Znam kobiety z większymi niż u faceta ;-) Niektórzy wcale nie mają, tylko udają, koloryzując... I kobiety i mężczyźni wiedzą o czym mówię ;-) 

K - KWIATY  dla Was nawet na utwardzonej drodze wyrastały :-)) To jest szczęście :-)) 

L - LUDZIE dobrzy wokół Was byli, takich jakich byście widzieć chcieli, Wy chcieli!

Ł - ŁAGODNOŚĆ I CZUŁOŚĆ Was dotykała, bo to upiększa życie nawet te najbardziej kłótliwe i gniewne. 

M - MIŁOŚĆ na każdym kroku Was spotykała. Miłość bezinteresowna i prawdziwa :-)) Trudno miłość jest pojąć, ale dzięki niej pojąć można wszystko :-)

a

N - NIENAWIŚĆ była Wam obca. Bo "od nienawiści i złości to wątroba gnije" jak prawiła moja babcia ;-))  A ja dodam, że tu "essentiale" nawet "forte" nie pomoże. Po co zdrowie rujnować (?).

O - OPIEKA, wsparcie innych była w Waszym życiu na porządku dziennym

P - PRZEBACZENIA od tych, na których Wam zależy (skoro im zawiniliście) byście doczekali.

i

R - ROMANTYZM zawsze pozostawał częścią Waszego życia, gdzie splątują się w cudowny sposób zwodnicze ścieżki marzeń i pragnień. Wtedy życie jest czułe i namiętne jednocześnie w fantazji połączone :-)

S - SZKLANKA zawsze była do połowy pełna. Bez optymizmu nie da się nic zdziałać :-)

T -  TĘSKNOTY nie szkliły Wam oczu :-) Nie można pokutować za przeżyte kiedyś szczęśliwe chwile ;-)

U - UŚMIECH nie schodził Wam z twarzy :-) Uśmiech niezbędny jest do życia, do życia nad którym można łkać lub śmiać się. Zdrowiej jest, śmiać się :-))

a

W - WYBORY WASZE były wolne! Pozbawione nacisków i złych okoliczności ;-) 

i

Z - ZDROWIA takiego by tylko jedna tabletka na ból głowy wystarczyła. Bez korzystania z wizyty u lekarza ;-) 

ŻYCZĘ WAM, żebyście uświadomili sobie (jeśli jeszcze tego nie uczyniliście), że na tej planecie mamy ograniczony czas i dlatego warto jest żyć swoim życiem :-)) Życzę abyście mieli odwagę do samodzielnego myślenia, kierowania się swoją intuicją i sercem. Byście sobą zawsze byli bez względu na okoliczności :-)) 

SOBIE ŻYCZĘ... bym w praktyce była taka, choć w połowie, tak w praktyce dobra... jak w teorii jestem ;-))))9 komentarzy:

 1. Dziękuję za te życzenia, oby wszystkie się spełniły a Tobie te życzę tego wszystkiego, a Zdrowia przede wszystkim, bo jego nie idzie kupić z żadne pieniądze!!!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za życzenia i dziwuję się, że dzisiaj takie nietypowe za Tobą tło,takie... industrialne:)))Ewa

  OdpowiedzUsuń
 3. To najpiękniejsze życzenia jakie czytałam:)))Tobie również życzę wszystkiego co najlepsze:))i to o czym marzysz aby się spełniło:)))))))Pozdrawiam serdecznie:)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Wesołych Świąt, Dorotko.
  Małgosia X

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za wspaniałe życzenia. Ja tak nie potrafię i życzę Tobie z całego serca pięknych, radosnych Świąt pełnych rodzinnej atmosfery i wiosennego nastroju :-).

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za niezwykle oryginalne życzenia i również życzę radosnych świąt!

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne życzenia! Takie z przymrużeniem oka! :) No i stylówka genialna!

  OdpowiedzUsuń
 8. "Niezwykle energetyczna stylizacja - świetne połączenie kontrastujących ze sobą kolorów i wzorów. Idealna na odczarowanie szarego, wiosennego dnia :)
  P.s. Bardzo pomysłowe życzenia!"

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Stara Kobieta... i ja , Blogger