16:03:00

SŁOWA BEZUŻYTECZNE I ŻYCZENIA NOWOROCZNE


60 PLUS UPRAWNIA MNIE DO TEGO

By wypowiedzieć się, "że należy uważnie stosować słowa i wypowiadać myśli swoje" . Niektóre są naprawdę bezużyteczne i krzywdę mogą jeszcze zrobić. I to właśnie nam osobiście ;-)

Na przykład słowo "nie", które wypowiadane jeśli jest jednym zdaniem i znaczy naszą odmowę czy niezgodę na coś... to wtedy "nie" jest bardzo pożądanym słowem. Lecz połączone ze słowem "nigdy" jeśli chodzi o nasze działania... to katastrofa.

NIGDY NIE...

Nie nauczę się angielskiego, tańca, nie pojadę w podróż do ciepłych krajów, chociaż uwielbiam słońce, nie przeczytam tej książki, bo za gruba jest (chociaż szczuplejsza ode mnie ;-)))

Jeszcze gorzej zabrzmi, że nigdy nie będę szczuplejsza, zdrowsza, dobrą żoną czy matką, nigdy nie zdam tego egzaminu, nie będę szefową nawet małego działu i nikt nigdy nie pokocha mnie, bo jestem za gruba, za mała, za brzydka "i te de i te pe", za stara też "i te de i te pe" ;-)

W TAKIM BĄDŹ RAZIE

Lepiej od razu sobie powiedzieć, że jest się śmieciem i położyć w kącie. Może napić się wina i nałykać uspokajających tabletek? Rano obudzisz się i w lustrze zobaczysz frustratkę... nie masz czasu, do tego bez pieniędzy, domu, szczęścia.

POGRĄŻASZ SIĘ DALEJ

To nie dziwne, że nie masz czasu, skoro tracisz go na narzekanie; pieniędzy, skoro zamiast zakasać rękawy biadolisz, że inni mają lepiej; domu nie masz, bo dom tworzą ludzie, nie ściany. A z kim je postawisz gdy takim malkontentem jesteś (kto by chciał pogrążać się w maraźmie?) Szczęścia? O czym Ty mówisz? Nie masz szczęścia? A gonisz je, próbujesz złapać czy z zazdrością wręcz zawiścią patrzysz na szczęście innych?

A CZAS PŁYNIE, PŁYNIE, PŁYNIE...

A Ty rozważasz, że: kiedy skończę szkołę, zrobię karierę... to...

Jeśli, wtedy i dopiero - jeśli ubiorę tę wymarzoną sukienkę i wtedy gdy będę wyglądać w niej dobrze, to spotkam się z Michałem czy Markiem, czy kimś innym, przy kim serce Ci mocniej puka...

KIEDY, JEŚLI... TO WTEDY

To kolejne niedobre słowa. Kierując się kiedy, jeśli, to wtedy i zakładając, że dopiero wtedy i nigdy nie, to Ty to i to... przebiegniesz życie nie zauważając, że budzi się wiosna i pachnie; gaśnie lato i miłość Ci przeszła koło nosa.

A CZAS NIE STOI W MIEJSCU, ON CAŁY CZAS PŁYNIE...

Nie powinnam, nie wypada, bo jestem za młoda by... czy za stara by..., za gruba by..., za głupia by..., za brzydka by... .

Kierując się czego nie powinnaś i czego nie wypada Ci i zarzekać się, że nigdy nie, bo wygląda to źle i co ludzie powiedzą, to wypadniesz z łódki nim do niej wsiądziesz. Nie zasmakując wiosłowania.

A CZAS PŁYNIE...

Więc wykreśl niepożyteczne słowa ze swojego słownika. Zmień sposób myślenia i wpisz do swojego słownika słowa: "odwaga mimo wszystko", "trzeba próbować" i "nie poddawać się".

WIEM, ŻE TO BARDZO ŁATWO SIĘ MÓWI

A realia nieraz są takie, że jest bardzo trudno (przeżyłam nie jeden upadek ;-( i wzloty też ;-)) Ale powtarzam ciągle sobie, że jest we mnie moc i mimo ograniczeń i wątpliwości jestem przekonana, że wszystko jest energią (odpowiednie słowa też :-)) i wszystko zdarzyć się może. Za wszystko jestem wdzięczna i wierzę, że w ten sposób najtrudniejszy quiz uda się wygrać, najważniejszy ten "ŻYCIE".

ŻYCZENIA NOWOROCZNE

Nie znoszę serdecznie SYLWESTRA, dnia kiedy pogrzeb i narodziny są w jednym dniu... dnia, który zapowiada, że znów starsza jestem. Wiele o tym od maja 2016 roku pisałam. O tym dniu, który kończy ostatnie tchnienie Starego roku i rozpoczyna oddech Nowego.

Więc oddychajmy spokojnie, ciesząc się, że przeżyliśmy kolejny rok i oczekujmy spokojnie następnego. Nie przejmując się niczym specjalnie, z przemyśleniem takim, by mieć równowagę w sobie między ciałem naszym, a umysłem w głowie :-))))5 komentarzy:

 1. Prawda , prawda , prawda ! Serdeczności !!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeden z mądrzejszych i piękniejszych tekstów jaki ostatnio czytałam, Dorotko. I bardzo mi potrzebny...
  A w Sylwestra zamierzam się wyspać spokojnie i nawet zakupiłam w tym celu stopery do uszu, żeby nie słyszeć huku petard:)
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wejdźmy w ten następny, z marszu i tak będzie, co ma być...

  OdpowiedzUsuń
 4. Też nie lubię z tego samego powodu Sylwestra, ale cieszę się z drugiej strony, że było mi dane przeżyć tyle lat :) Wszystkiego Najlepszego na Nowy Rok :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Też nie lubię sylwestra, bo z czego się cieszyć, ze zmiany jednej cyferki?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Stara Kobieta... i ja , Blogger